نمایش 9 24 36

کلاه و شال گردن نوزاد پسرانه 

زمان هایی که بیرون بردن نوزاد در هوای سرد زمستانی غیر قابل اجتناب است، کلاه و شال گردن نوزاد پسرانه دیگر  یک آیتم مهم و اساسی به حساب می آید. ممکن است این موضوع تنها یک رانند گی کوتاه با حضور نوزاد در ماشین باشد و یا پرسه زدن در فروشگاه برای یک خرید طولانی. به طوری که شما هموراه در این شرایط باید به دنبال دلیلی در جهت استفاده نکردن کلاه و شال گردن نوزاد باشید تا استفاده کردن آن.

اما آ نچه که می تواند برای شما مفید باشد درست همانند زمان تهیه دیگر لباس نوزاد ، نحوه استفاده و نکاتی در جهت انتخاب و تهیه کلاه و شال گردن نوزاد پسرانه است. این مقاله dibamor.ir به این موضوع اختصاص یافته است.

دلایل استفاده از کلاه و شال گردن نوزاد پسرانه:

یک دلیل مهم و البته حیاتی برای استفاده از کلاه و شال گردن نوزاد  این است که گرم کردن و گرم نگه داشتن اجسام کوچک تر به مراتب سخت تر از اجسام بزرگتر است. با این قانون می توانید به خوبی اهمیت لباس گرم نوزاد پسرانه را متوجه شوید.

طبق بررسی های آکادمی اطفال در  ایالات متحده آمریکا ( AAP )، کودکان به دلیل کوچک بودن اندامشان، از توده چربی و ماهیچه کمتری نسبت به بزرگسالانشان برخوردار هستند. این بدان معناست که نمی توانند به خوبی گرمای بدنشان را نگه دارند.

عامل یخ زدگی و سرما خورذدگی بسیاری از نوزادان به دلیل همین چربی کمتر بدن آن ها و نبود یک عایق مناسب در برابر سرماخوردگی است.. آن ها نمی توانند انرژی کافی را برای تولید گرمای بیشتر بدن خود ذخیر نمایند. به همین دلیل است که کودکان به راحتی در برابر سرما شروع به لرزیدن می کنند. یک لباس نوزاد پسرانه مناسب برای روز های سرد در جهت رفع این نیاز طراحی شده است.

از جمله اندام های حیاتی بدن که می توانند به گرم شدن سریع نوزاد کمک کنند، سر و گردن او می باشد. حتی گاهی دیده شده است به داشتن یک شال گردن مناسب می توان تا حدود زیادی از پوشاندن ژاکت پسرانه و سایر لباس های گرم بر تن او چشم پوشی کرد. کافی است هموراه در مواقعی که می خواهید کودک را همراه خود از منزل خارج کنید، کلاه و شال گردن نوزاد ای را به همراه داشته باشید.

کاربرد کلاه و شال گردن نوزاد پسرانه:

طبیعی است که بخشی از  کاربردهای  کلاه و شال گردن نوزاد مانند هر لباس دیگری به زیبایی و  تکمیل استایل او اختصاص یابد. اما در کنار این موارد می توان گفت مهم ترین کاربرد کلاه و شال گردن نوزاد پسرانه همان گرم نگه داشتن بدن او در مواقعی است که در هوای سرد می خواهید نوزاد خود را همراه با خود از منزل خارج کنید.

گردن نوزاد از آنجایی که شریان های اصلی بدن از آن عبور می نمایند، بهترین محل برای گرم کردن کل آن هاست. یک شال گردن نوزاد می تواند به راحتی دمای بدن نوزاد را در این قسمت نگه داشته و به سرعت او را گرم کند. حتی گاهی دیده می شود که پزشکان توصیه می کنند در شرایطی که نوزاد دچار هیپوترمی می شود، با گرم کردن پشت گردن نوزاد با چند بار  فوت کردن بازدم گرم خود، از ادامه یخ زدن نوزاد پیشگیری نمایید.

درباره کلاه نوزاد پسرانه نیز می توان گفت هموراه سر نوزاد از آن جایی که می تواند محل خوبی برای از دست دادن دمای بدنی او باشد، مهم است که با یک عایق حرارتی مناسب پوشیده شود. زیرا در صورت وجود این موضوع می توان گفت شما می توانید نوزاد خود را تنها با یک کلاه و یک پتو در یک اتاق سرد نیز بخوابانید. و نگران سرماخوردن او نباشید.

 تا کنون مدل های متنوعی از کلاه نوزاد پسرانه وجود دارد. کافی است شما به خوبی با این موضوع که دقیقا کدام مدل از آن می تواند نیاز های شما و آنچه را که از کلاه و شال گردن نوزاد انتظار دارید ، برآورده کند.

استفاده از کلاه و شال گردن پسرانه برای کودکان نوپا:

کودکان نوپا نیز مانند نوزادان مستعد هیپوترمی هستند. علائمی چون بی نظمی، لرز شدید، دست و پا چلفتی بودن و کمبود کلمات می توانند برای یک پسر بچه نوپا علائم کودکی باشد که دچار هیپوترمی یا یخ زدگی شده است.

پسران نوپا به راحتی می توانند با کمک یک دست لباس پسرانه گرم و سایر لباس بچه گانه مناسب به راحتی در بیرون از منزل و در هوای سرد پاییز یا زمستان بازی کنند. شلوار گرم نوزاد پسرانه به همراه یک عدد کاپشن نوزاد پسرانه می تواند پوششی مناسب برای آن ها در این شرایط به حساب آید.

کافی است در کنار موارد فوق از کلاه و شال گردن نوزاد پسرانه نیز استفاده کنید تا خیالتان از هدر رفت انرژی او راحت شود.

استفاده صحیح از کلاه و شال گردن :

  • اگر می خواهید برای گرم نگه داشتن نوزاد خود از  کلاه و شال گر دن در کنار دستکش نوزاد پسرانه و انواع ژاکت و پلیور پسرانه استفاه نمایید، بهتر است در هنگام رسیدن به این مرحله با سعه صدر اقدام کنید. کودکان معمولا تاب نگه داشتن لباس های دست و پا گیر را ندارند.
  • برای راحتی بهتر است از یک کلاه و شال گردن نوزادی استفاده کنید که از الیافی نرم و پشمی ساخته شده اند. سبک هستند و به راحتی می توانید آن را با چند حرکت ساده بر روی سر و به دور گردن نوزاد بپوشانید. بهتر است درست همانند پوشاندن تل سر نوزاد دخترانه بر سر کودک، در این جا هم از اصل پرت کردن حواس کودک استفاده نمایید.
  • همواره به یاد داشته باشید کودکان خود تا زمانی که نتوانند به فواید استفاده از کلاه و شال گردن نوزاد دخترانه یا پسرانه پی ببرند، نمی توانند به راحتی در پوشیدن آن با شما همکاری کنند. گاهی می توانید با نصیحت کردن، هشدار دادن و گاه برشمردن مزایای شیک پوشیدن او را به این امر تشویق نمایید.
  • از بستن محکم شال گردن به دور گردن کودک جدا بپرهیزید. آن چه که در هنگام عدم بسته شدن مناسب شال گردن اتفاق می افتد، خواه نا خواه کم بودن اکسیژن دریافتی توسط کودک و احساسا خستگی مفرط از جانب وی می باشد. سعی کنید با ترفند هایی ساده اما کاربردی و روش هایی که می توانید آن ها را به راحتی از YOUTUBE.COM هم مشاهده کنید، اقدام به بستن شال گردن به دور سر پسر بچه کوچک خود نمایید.