بافت نوزاد پسرانه (18)

سرهمی گرم نوزاد پسرانه (4)

شلوار گرم نوزاد پسرانه (4)

کاپشن نوزاد پسرانه (10)

کلاه و شال گردن نوزاد پسرانه (4)

لباس گرم نوزاد پسرانه

با شروع فصل پاییز و سرد شدن تدریجی هوا، آن هایی که یک پسر نوزاد یا یک نوباوه دارند به فکر تهیه لباس گرم نوزاد پسرانه می افتند. در واقع با سرد شدن هوا، بچه ها با خطرات جدیدی روبرو هستند که بزرگسالان باید در این مسئله به طور حتم جدی عمل نمایند. کافی است با پیروی از چند نکته ساده در تهیه لباس نوزاد، پسر خردسال خود را حتی در سرد ترین ماه های سال نیز، ایمن، گرم و سالم نگه دارید.

سایت دیبامد در این مقاله اش به شما کمک می کند تا با دانستن خطرات اساسی این موقع از سال و آگاهی پیدا کردن از آن ها، این خطرات را به حداقل برسانید و همچنان ظاهری زیبا و آراسته را برای فرزند خود ایجاد کنید.

لباس گرم نوزاد پسرانه و هوای سرد:

هوای سرد زمستانی می تواند برای همه نوزادان خطراتی را به همراه داشته باشد. در این قسمت می خواهیم به این موارد اشاره کنیم. شما می توانید با انتخاب درست لباس بچه گانه تا حدود زیادی از این وقوع این موارد پیشگیری نمایید.

خطرات احتمالی هوای سرد برای یک نوزاد:

 • قرار گرفتن در نوزاد در هوای سرد می تواند باعث هیپوترمی و سرمازدگی او شود.
 • اگر برای پوشاندن پسر کوچک خود بیش از اندازه از انواع لباس گرم نوزاد پسرانه استفاده نمایید، می تواند موجب بی حالی و بالا رفتن شدید دمای بدن او در محیط هایی با فضای باز حتی با اندکی فعالیت بدنی شود.
 • در هوای سرد امکان تعویض پوشک نوزاد بسیار سخت می شود.
 • خواب کودک در هنگام پایین آمدن دمای بدن او در هوای سرد می تواند نامنظم شود.

راه حل برای پیشگیری از خطرات هوای سرد:

در هوای سرد زمستانی با برنامه ریزی دقیق و نظارت بر انتخاب صحیح لباس گرم نوزاد پسرانه و دخترانه می توان گفت تا حدود زیادی می توان از آزادی عمل و رفت و آمد به همراه نوزاد خود در بیرون از منزل برخوردار باشید. همچنین در این شرایط هیچ خطری نیز سلامتی بدن نحیف نوزاد شما را تهدید نمی کند. شما به عنوان والدین می توانید این موارد را هنگامی که قصد تهیه و پوشاندن لباس گرم نوزاد پسرانه یا لباس گرم نوزاد دخترانه را دارید، چک نمایید:

 1. دمای بدن و ظاهر نوزاد خود را حتی اگر بر تنش لباس گرم پوشانده اید، چک کنید.
 2. بر میزان فعالیت و دست و پا زدن او نظارت کنید. به عنوان مثال اگر از انواع لباس گرم نوزاد پسرانه استفاده می کنید، نباید چیزی مانع از جنب و جوش کودک و در عوض بالا بردن ناگهانی دمای بدن او شود.
 3. چک های ایمنی محیط را با منابع گرمایشی و سایر لوازم الکترونیکی انجام دهید.
 4. بارها خطرات زمستان و نحوه آماده شدن برای پیشگیری از آن ها را مرور کنید.

نکات مهم در تهیه لباس گرم نوزاد پسرانه :

مواردی که در ادامه می آید تنها برای تهیه لباس گرم نوزاد پسرانه نیست و می توان از آن در تهیه لباس گرم نوزاد دخترانه نیز بهره جست. تنها باید به این موضوع دقت کرد که اگر خواسته ایم این نکات را به صورت اختصاصی در این بخش مطرح کنیم، قصد تاکید بر دقت در انتخاب لباس نوزاد پسرانه و یا دخترانه را به صورت جدی و اختصاصی داریم.

همانطور که در بخش های قبلی هم به این موضوع اشاره کرده ایم، یک نوزاد و یا نوباوه پسر می تواند در معرض خطرات جسمی و صدمات ناشی از خطرات جوی ای که در فصل زمستان پیش می آید، باشد. لازم است برای تشخیص نیاز های کودک خود و حفظ امنیت آن ها به مراقبت مستمر آن ها بپردازید. زیرا

 1. بیشتر کودکان در این گروه سنی نمی توانند علائم روحی و جسمی که بر اثر سرد شدن هوا برایشان ایجاد می شود را، به خوبی بیان کنند. به عنوان مثال یک پسر نوزاد نمی تواند به شما بگوید که به لباس گرم نوزاد پسرانه احتیاج دارد.
 2. نوزادان قادر به متعادل سازی دمای بدن خود مانند بزرگسالان نیستند. آن ها با حالت جسمی که دارند بیشتر مستعد ابتلا به هیپوترمی هستند.

نکات مهم در هنگام استفاده از لباس گرم نوزاد پسرانه :

بعد از آن که توانستید با رعایت مواردی که در هریک از انواع لباس گرم نوزاد پسرانه ذکر کرده ایم، تک تک اقلام مورد نیاز را تهیه نمایید، به مرحله ای می رسید که می خواهید از این لباس ها استفاده نمایید.

این وظیفه والدین و پرستاران کودک است که این لباس ها را برتن کودک نمایند. در واقع آن ها هستند که باید در این مرحله هوشیار باشند و به خوبی از کودک نوپا و یا نوزاد مراقبت نمایند.

اگر می خواهید به عنوان یک بزرگسال برتن نوزاد خود لباس گرم نوزاد بپوشانید، کافی است به موارد زیر توجه کنید:

 • وقتی که پسر خردسال شما خوابیده است، از پوشاندن لباس گرم خودداری کنید. بهتر است با یک پتو او را گرم نگه دارید تا آنکه با برهم زدن خواب او لباس پوشیدن رابه یک امر سخت و دشوار تبدیل کنید.
 • برای جلوگیری از انتقال بیماری ها بهتر است لباس گرم نوزاد را و همچنین دست های خود را مرتبا بشویید.
 • در ماه های سرد سال کودک را کمتر با صابون و شامپو بشویید. زیرا از بین رفتن چربی پوست او می تواند از گرم شدن او جلو گیری نماید.
 • سعی کنید در هوای سرد و خشک با کمک لوسیون ها و مواد مرطوب کننده ای که برای پسر دلبندتان تهیه می نمایید، وظیفه لباس گرم نوزاد ی را که استفاده می کنید تسهیل نمایید.
 • سعی کنید کودکان نوپا را در معرض نور خورشید و هوای تازه قرار دهید. زیرا این امر می تواند به پیشرفت و جلوگیری از بیمار شدن آن ها کمک کند.
 • در هنگام برف بازی حتما از اکسسوری هایی که جزئ لباس گرم نوزاد پسرانه به شمار می آیند، همچون دستکش و کلاه و شال گردن پسرانه استفاده کنید.
 • به پسران نوپا اجازه ندهید خودشان به تنهایی لباس گرم خود را برتن کنند. زیرا با بستن اشتباه آن تنها می توانند به لباس خود آسیب رسانده و حتی خودشان را خسته کنند.