ست چند تکه نوزاد پسرانه (6)

ست دو تکه نوزاد پسرانه (5)

ست نوزاد پسرانه

ست نوزاد پسرانه عبارت است از یک پکیج که شامل تعدای لباس نوزاد با یک تم مشخص است. این ست ها در مدل های دو تکه و جند تکه عرضه می شوند. گاه این ست ها تنها شامل لباس زیر نوزاد پسرانه هستند  و گاه از لباس های بیرونی تشکیل شده اند. معمولا آن چه که در بین همه انواع ست نوزادی پسرانه قابل رؤیت است، حضور یک یا دو تکه لباس اصلی و یک یا چند تکه اکسسوری نوزاد پسرانه است.

تهیه انواع ست نوزادی پسرانه نیازمند در نظر گرفتن نکاتی است که این مقاله دیبامد می خواهد شما را با آن ها آشنا کند.

نکاتی مهم در تهیه ست نوزاد پسرانه:

در نظر داشتن یک تم مشخص:

شما می توانید انواع لباس های ست نوزاد دخترانه یا پسرانه بسته به سلیقه خود و بر اساس یک تم از پیش تعیین شده، تهیه نمایید. دقت کنید که اگر کودک شما به تازگی می تواند خودش در انتخاب لباس هایش ابراز سلیقه کند، حتما به نظر او احترام بگذارید. همچنین به یاد داشته باشید انتخاب این تم ها می تواند بر اساس یک موقعیت، مناسبت هم صورت پذیرد.

توجه به سایز ماسب هر کدام از آیتم ها:

کودک شما سه ماهه است و می تواند از سایز شماره سه برای لباس های خود استفاده کند.  همان طور که می دانید سایز سه در همه مارک ها و برند ها به یک اندازه نیست. پس بهتر است حتما اندازه های اعلام شده در جدول سایز ها را با اندازه های کودک خود مقایسه کنید. در نهایت در هنگام تهیه ست نوزادی پسرانه به این موضوع دقت کنید که این موارد برای همه آیتم های آن رعایت شده باشد. یعنی باید به عنوان مثال یک کلاه نوزاد پسرانه ای که در این ست تعبیه شده است برای یک نوزاد سه ماهه متناسب باشد.

بسیاری از والدین شاید بدون درنظر گرفتن تغییر سریع سایز نوزاد خود اقدام به تهیه این ست ها می کنند. بهتر است سایز های بزرگتر را برای این منظور و جلو گیری از هدر رفت زمان و هزینه به جای لباس هایی با سایز های کاملا فیت نوزاد تهیه کنید.

دقت در انتخاب یک ست کاربردی:

شاید برای شما هم پیش آمده که یک ست نوزادی پسرانه را از طرف افرادی به عنوان هدیه دریافت کرده باشید، اما آیتم های آن چندان کاربردی برای نوزاد شما ندارد. دقت کنید که در هنگام تهیه ست نوزادی آیتم هایی درون بسته قرار گرفته باشند که کاربردی باشند. به عنوان مثال حضور یک جفت دستکش نوزاد پسرانه چندان برای یک نوزاد 6 ماهه ضروری به حساب نمی آید.

حضور یک تیشرت آستین کوتاه:

گاه آن قدر ذهن ما درگیر انتخاب تم لباس بچه گانه ها می شود که به کلی کاربرد اصلی آن ها را فراموش می کنیم. به عنوان مثال یکی از آیتم های ضروری در هر ست لباس پسرانه وجود یک عدد تیشرت پسرانه است. این موضوع برای یک نوزاد در قالب یک عدد زیردکمه ای نوزاد پسرانه از مدل تیشرت آستین کوتاه است.

جنس آیتم ها :

روزهای اولیه زندگی و پوست حساس کودک در این دوران مهم ترین عامل برای دقت در این مسئله است. وجود تنها یک آیتم بی کیفیت و تهیه شده از مواد غیر استاندارد می تواند برای نوزاد حساسیت زا باشند. سعس کنید حتما از برند های معتبر و با شناخت کافی از جنس پارچه ها اقدام به تهیه یک ست نوزادی پسرانه نمایید.

انواع ست نوزاد پسرانه:

تنوع و گوناگونی مدل های ست نوزادی بیشمار است. در واقع شما باید به این نکته دقت کنید که معمولا یک تم خاص می تواند تعدادی لباس را در یک پکیج گرد هم آورد. و فرقی نمی کند این آیتم ها چه باشند. شما می توانید آن ها را بر اساس کاربردی که دارند انتخاب کنید.

به طور کلی انواع ست نوزادی به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

الف) ست دوتکه :

در این حالت دو لباس نوزاد دخترانه یا پسرانه که معمولا یک لباس اصلی و یک اکسسوری با تم مشابه در کنار هم دیگر قرار گرفته اند.

ب) ست سه تکه:

معمولا این ست نوزاد در قالب سه آیتم لباس نوزادی با تم و رنگ مشابه که شامل دو عدد لباس اصلی و یک اکسسوری و یا برعکس است عرضه می شوند.

پ) ست چند تکه :

اگر آیتم های ست لباس نوزادی پسرانه یا دخترانه  بیشتر از عدد سه باشد، در این دسته جای می گیرند. معمولا لباس ها را بر اساس نیاز کودک گردآوری می کنند.

یک ست کامل نوزادی شامل چه مورادی است:

گاه یک ست نوزاد تا 20 تکه هم می رسد. در این حالت می توان گفت انواع اکسسوری نوزاد پسرانه شامل : کلاه، دستکش، پاپوش یا جوراب نوزاد پسرانه ، لباس زیر شال انوع زیردکمه ای نوزاد پسرانه ، سرهمی نوزاد پسرانه و شورت عینکی و زیرپوش و رکابی است. همچنین تیشرت نوزاد پسرانه به همراه انواع شلوار نیز در این ست ها مشاهده می شود.

آیا تهیه ست نوزاد امری ضروری است؟

پاسخ به این سوال ، کاملا به خود شما بستگی دارد. خیلی از ما به عنوان والدین یک نوزاد با خود می گوییم: ” چرا تهیه یک دست لباس نوزاد با یک استایل مشخص برای کودک انقدر مهم است ؟!” شاید این لباس ها در طول دوران های گذشته استفاده نمی شده است و صد در صد در رشد جسمانی کودکان آن دوره هم تاثیری نداشته است. اما به هر حال نمی توان ذوق و شوق مادر ها و پدر های امروزی را در امر تهیه انواع لباس نوزاد پسرانه در آخرین مدل ها و بهترین نمونه ها را نادیده گرفت. شاید این همان شوق و لذت کوچک اما بسیار تاثیر گذار فرزندپروی باشد. این حال خوب مسری است و قطعا بر حال خوب نوزاد شما هم تاثیر می گذارد.