نمایش 9 24 36

کفش نوزاد پسرانه

تهیه و انتخاب کفش نوزاد پسرانه می تواند یکی از چالش برانگیزترین انتخاب های والدین یک پسر نوپا باشد. اصولا پای انسان ساختاری پیچیده دارد. از 26 استخوان تشکیل شده است و 35 مفصل دارد . این پیچیدگی برای پاهای یک کودک از آن جایی که پر از چربی است و پسیار انعطاف پذیر هم می باشد، به نظر بیشتر می آید.

عموما کودکان بین 8 تا 18 ماهگی شروع به راه رفتن می کنند. آن ها هنگام شروع به قدم زدن پای صافی دارند و تمایل دارند تا پاهای خود را به سمت داخل بچرخانند. این کار به این دلیل صورت می پذیرد که قدرت عضلات و رباط های پای کودک برای پیشرفت های دیگر او در راه رفتن لازم است. کف پای صاف نوزاد تقریبا با استحکام استخوان ها و تقویت پاهای او بهبود پیدا می کند.

اگر نگران آسیب به پاهای پسر تازه به راه افتاده خود هستید، وقت آن رسیده است که یک جفت کفش نوزاد پسرانه را برای او تهیه کنید.

ما دراین مقاله از سایت فروشگاه دیبامد به شما کمک می کنیم تا به راحتی از عهده انتخاب و تهیه این اکسسوری نوزاد پسرانه برآیید.

استفاده از کفش نوزاد پسرانه:

یک کودک نوپا هنگامی که راه رفتن را یاد می گیرد، اطلاعات حسی مهمی را از کف پای خود با لمس کردن زمین دریافت می کند. کفش نوزاد پسرانه به یک پسر نوپا کمک می کند تا از پای خود در برابر آسیب های احتمالی و گرما و سرما محافظت نماید.

لمس کف زمین تا حد امکان با پاهای لخت یا با یک کفش نوزادی نرم، قدرت عضلات پاهای کودک را افزایش می دهد.

پاهای کودک از آن جایی که به سرعت رشد می کند، والدین را ملزم به تهیه مرتب کفش نوزاد پسرانه می کند. آن ها باید همواره اندازه پای کودک خود را اندازه گیری کرده و متناسب با آن ها اقدام به تهیه کفش نوزاد پسرانه نمایند.

دقت کنید که کفش هایی که خیلی تنگ هستند می توانند به صورت جدی مانع از پیاده روی راحت کودک شما شوند. هم چنین می توانند مشکلاتی را نیز برای ناخن های پای او به وجود آورند. گشاد بودن کفش ها هم می تواند در یادگیری راه رفتن کودک اختلالاتی را به وجود بیاورد.

به این ترتیب همواره در هنگام تهیه کفش نوزاد پسرانه به اندازه واقعی پای کودک که همراه با یک جوراب نوزاد پسرانه است، دقت کنید.

نکاتی در مورد تهیه کفش نوزاد پسرانه :

کفش نوزادی را که می خواهید برای پسر نوپای خود تهیه کنید، در حالت ایده آل باید دارای خصوصیات زیر باشد و درست همانند تهیه دیگر لباس نوزاد نیاز به دقت فراوان دارد :

  1. سایز مناسب کفش در طول و عرض
  2. داشتن فضای کافی برای انگشتان پا
  3. داشتن یک کف نرم، صاف و انعطاف پذیر که تنها در نزدیکی انگشتان پای نوزاد خم می شود.
  4. پهن تر بودن قسمت جلوی کفش از پاشنه آن به گونه ای که با شکل طبیعی پای او مطابقت داشته باشد.
  5. داشتن یک پشتی بلند در قسمت مچ پای کودک برای محافظت بیشتر
  6. داشتن بند یا بندک و سگک برای تنظیم بهتر کفش نوزاد پسرانه

و به طور کلی همواره به یاد داشته باشید که کفش های گران قیمت هموراه کفش های خوبی نیستند. همچنین کفش نوزاد پسرانه نیز از آن جایی که برای یک کودک در حال رشد مناسب است به سرعت کارایی خود را از دست می دهد.

مشکلات پای یک کودک نوپا:

پای صاف کودک:

به پاهای معمولی یک بزرگسال اگر دقت کرده باشید، به راحتی می بینید که دارای یک قوس میانی در کف آن است. این قوس توسط استخوان ها، عضلات و رباط های پای آن شخص ایجاد شده است. این که پای کودک تازه به راه افتاده شما صاف تر از یک بزرگسال است، امری طبیعی است. پای کودکان به صورت طبیعی انعطاف پذیر است و نباید سفت باشد.

هنگامی که کودک شما در حال قدم زدن است، رباط ها و ماهیچه های پای او تقویت می شوند و دیگر کیسه های چربی در اطراف قوس پای او به آرامی از بین خواهند رفت.

در حدود شش سالگی کودک شما بر اثر استفاده درست از کفش نوزاد و کفش پسرانه دارای قوس طبیعی در کف هر دو پای خود می باشد.

مراجعه به یک پزشک، هنگامی که فرزند شما دچار درد پا است، به نظر امری مهم و ضروری به شمار می آید.

وجود انحنا در پای کودک شما:

بسیاری از کودکان تازه به راه افتاده، با انگشت پای خم شده به داخل راه می روند. انگشت پا می تواند به دلیل وجود مشکلاتی از پای پا ( استخوان ران) یا از ساق پا ( استخوان ساق) باشد.

مهم است که در انتخاب کفش نوزاد پسرانه به عنوان اولین فرم دهنده های پای کودک سعی کنید یک اندازه مناسب و فرم طبیعی را انتخاب کنید. زیرا در صورت بروز هر گونه از مشکلات زیر که می تواند بر اثر استفاده از یک کفش نوزاد پسرانه نامناسب باشد.

مشخصات حادی که می تواند برای شما نشانه رفتن نزد پزشک باشد، انحنای پایی است که :

  • شدید است
  • با افزایش سن کودک بهبود نمی یابد
  • یک پا را تحت تاثیر قرار می دهد
  • باعث از بین رفتن تحرک طبیعی کودک می شود.

پایی که به سمت بیرون می چرخد:

خیلی از اوقات، کودکان نوپای ما با پاهای خود در حالی که راه می روند به بیرون می چرخند. این وضعیت که پاهای پرانتزی نامیده می شود در اثر استفاده از کفش نوزاد پسرانه نامناسب، تشدید می گردد . در صورت برو زعلائمی که در بالا به آن اشاره شد حتما با یک پزشک مشورت نمایید.

تناسب کفش نوزاد پسرانه با لباس های دیگر:

قبل از بیان توضیحات این قسمت لازم به ذکر است که همواره راحتی و سلامتی نوزاد شما باید در اولویت قرار بگیرد. آن گاه به فکر زیبایی و تکیمل استایل لباس بچه گانه نوزاد خود باشید. با این حال یک نکته کلی در امر ایجاد هماهنگی لباس نوزاد پسرانه با کفش او، تبعیت از همان ترند هایی است که برای بزرگسالان ارائه می گردد.

شما می توانید گاه از صندل پسرانه و شلوارک پسرانه نیز برای یک استایل تابستانی راحت به همراه یک تیشرت پسرانه تابستانی برای نوزاد خود استفاده نمایید.

این در حالی است که او هنوز شروع به راه رفتن نکرده است. در غیر اینصورت تلاش کنید تا از همان ابتدای راه رفتن، از یک کفش نوزاد پسرانه استاندارد استفاده کنید.