نمایش 9 24 36

جوراب نوزاد پسرانه

جوراب نوزاد پسرانه یکی از مهم ترین اکسسوری های موجود در کمد لباس نوزاد پسرانه به شمار می آید.

جوراب ها با مدل های متنوع و رنگارنگ خود می توانند نقش زیادی در تعدیل دمای بدن نوزاد داشته باشند.

این مقاله دیبامد به شما کمک می کند تا فواید استفاده از جوراب نوزاد پسرانه را بشناسید، راه هایی را که کودک آن را به پای خود نگه می دارد بدانید و با انواع مختلف آن آشنا شوید.

فواید استفاده از جوراب نوزاد پسرانه:

مطلبی که در اینجا ذکر می شود برای همه نوزادان و برای انواع جوراب نوزاد دخترانه و پسرانه صادق است.

از آن جایی که دمای طبیعی جنین در رحم مادر به دلیل وجود مایع آمیونیکی به 37 در جه سانتی گراد می رسد، نوزاد در هنگام تولد احساس می کند از یک استخر آب گرم به یک یخچال پرتاب شده است. به همین دلیل است که عجله در پوشاندن لباس نوزاد بر تنش یک امر کاملا طبیعی تلقی می شود.

تهیه یک لباس بچه گانه مناسب باری پاها و سر نوزاد که همواره نقش مهمی در گرم شدن و گرم ماندن بدن نوزاد دارند، اهمیت فراوانی دارد. بدن نوزادان چهار برابر یک بزرگسال گرمای بدن خود را ازدست می دهد. علاوه بر این از آن جایی که نوزاد توانایی تنظیم دمای بدن خود را ندارد می توان گفت یک کلاه نوزاد پسرانه به همراه یک جفت جوراب نوزاد پسرانه تنها یک اکسسوری نوزاد پسرانه ساده به حساب نمی آیند.

نکاتی در هنگام استفاده از جوراب نوزاد پسرانه:

توجه به سایز مناسب جوراب:

اگر شما هم جزء آن دسته از والدینی هستید که قبل از تولد فرزندتان، کمد او را با انواع مدلهای جوراب نوزاد پسرانه پر می کنید، باید بگوییم لطفا از این کار خود هر چه زودتر دست بکشید. در شش ماه اول زندگی، پای نوزاد شما به 4 برابر اندازه اولیه خود می رسد. در سال اول تقریبا اندازه پای او به نیم از اندازه پای بزرگسالانش می رسد.

این که همه جوراب هایی که برای یک نوزاد تهیه کرده اید بلا استفاده می ماند و یا باید هموراه سایز آن ها را چک کنید، یک مسئله غیر قابل چشم پوشی است. پس تلاش کنید تا مطابق با رشد نوزاد حرکت کرده و گاه با تهیه چند جفت جوراب پسرانه با سایز بزرگتر از سرعت رشد او پیشی بگیرید.

نوزادان اغلب با کمک پاهای خود نیز می توانند از محیط علائمی را دریافت کنند. بنابراین تمایل آن ها به در آوردن جوراب هایشان اغلب بالاست. همچنین در صورت اصطکاک پاهای آن ها با پتویی که رویشان می کشند، می توان گفت گشاد بودن جوراب نیز سبب می شود به راحتی جوراب نوزاد پسرانه از پایش خارج گردد.

تنگ بودن جوراب نیر عوارض بدی به همراه دارد. یکی از عوارض شایع آن تبدیل رد بر جای مانده از کش جوراب به یک زخم همیشگی است.

کیفیت جوراب نوزاد پسرانه :

درست همانند بزرگسالان که می توانند از طریق پای خود به جنس جوراب مردانه یا جوراب زنانه خود پی ببرند، نوزادان نیز کیفیت های مختلفی را روی پای خود احساس می کنند. برای یک پسر نوزاد یا نوپا انواع جوراب نوزاد پسرانه با کیفیت می تواند به ماندگاری بیشتر آن ها روی پای نوزاد و همچنین احساس راحتی بیشتر او منجر شود.

جوراب های با کیفیت که برای کودکان طراحی می شود، دارای دکمه های مخصوص، جای مناسب برای انگشتان پا و پاشنه هایی برای ماندگاری روی پا هایشان است. کفی های مناسب و خوش دوخت این جوراب ها به نوزادان این امکان را می دهد که با شروع مراحل چهاردست و پا رفتن، با خیال راحت به کاوش کردن خود برسند.

ترفند هایی برای نگه داشتن جوراب نوزاد پسرانه به پای او:

با آنکه اندازه مناسب جوراب نوزاد پسرانه مطابق با اندازه پاهایش لنتخاب شده است باز هم می بینیم که به خاطر بیرون آمدن از پاهایش گم می شود.

اینجا ترفندهایی را آورده ایم که می توانند برای شما به عنوان والدین او مفید باشند:

  1. شلوار های مناسب:

در نگاه اول شاید با خود بگویید چگونه شلوار نوزاد می تواند به ماندن جوراب در پای نوزاد کمک کند. باید گفت یک شلوار با پاچه های مناسب و کمی استرچ، به نوزاد شما کمک می کند تا به راحتی در اطراف خود حرکت کند و گرم بماند. از جمله این شلوار ها می توان به شلوار هایی با بند سر پاچه هم یاد کرد که دیگر کاملا می توانند جوراب نوزاد را به پای او نگه دارند.

  1. انتخاب یک شلوار با جوراب های سرخود :

اگر برایتان یافتن شلواری مناسب و یا بند دار کار دشواری است، می توانید از شلوار هایی استفاده کنید که یک جوراب به آن ها متصل شده است. به این ترتیب دیگر خیالتان از پوشیده ماندن پای نوزاد با کمک یک جفت جوراب نوزاد پسرانه راحت می ماند.

  1. کفش مناسب:

یک کفش نوزاد پسرانه و یا یک صندل پسرانه مناسب به پای نوزاد می تواند تا حدود زیادی ضامن ماندن جوراب نوزاد پسرانه به پای او باشد. استفاده از بوت هایی که به اندازه کافی ایمن هستند نیز در این امر می توانند مفید باشند.

  1. حواس پرتی:

با بزرگ شدن نوزاد، هماهنگی چشم های او با حرکت دست ها و پاهایش بیشتر و بیشتر می شود به طوری که وقتی او تقریبا 5 یا شش ماهه شده است دیگر می تواند به راحتی دست و پای خود را آن طور که می خواهد تکان دهد. اگر می بینید که او دائما می خواهد جوراب هایش را از پای خود بیرون آوردف مشکل از جوراب نوزادی است که به پاهایش پوشانده اید. بلکه این کار تنها یک سرگرمی برای او به حساب می آید که گذراندن زمان را برایش آسان تر می کند.

در نهایت:

هدف از استفاده از جوراب نوزاد برای پسر کوچک شما تنها گرم نگه داشتن پاهای او است. بنابراین اگر نوزاد شما به سادگی نمی تواند جوراب هایش را به پای خود نگه دارد، آن را نباید به عنوان یک موضوع مهم جلوه دهید. کافی است تا با گرم نگه داشتن دمای محیط به گرم ماند نوزادتان کمک کنید.

حتی در صورت استفاده از جوراب نوزاد پسرانه باید دقت کنید که جوراب ها را مرتبا بشویید. زیرا نوزادان با به دهان بردن انگشتان پای خود ممکن است بر اثر آلودگی های ناشی از جوراب های آلوده، بیمار شوند.