جوراب نوزاد پسرانه (3)

دستکش نوزاد پسرانه (3)

کفش نوزاد پسرانه (3)

کلاه نوزاد پسرانه (3)

اکسسوری نوزاد پسرانه

گاه تهیه اکسسوری نوزاد پسرانه یا همان لوازم جانبی که در کنار دیگر لباس نوزادی تهیه می گردد، اهمیتی به مراتب بیشتری پیدا می کند. آمدن یک نوزاد تازه متولد شده و بودن یک پسر کوچک نوپا در خانواده و یا اطرافیان قطعا یک اتفاق شادی آور است. این موضوع می تواند بار دیگر اعضای خانواده و دوستان و آشنایان را به هم دیگر نزدیک تر کند. اینها را گفتیم تا بدانید اگر شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که می خواهید به دیدن این بچه تازه متولد شده بروید، و هیچ ایده ای برای گرفتن هدیه ندارید، قطعا می توانید با تهیه چند قلم از انواع اکسسوری نوزاد پسرانه ، کمک بزرگی به والدین او نمایید.

شاید تهیه این اکسسوری ها در وهله اول کار سختی باشد. اما بهتر است قبل از آنکه بخواهید اقدام به خرید کنید، این مقاله فروشگاه اینترنتی دیبامد را مطالعه کنید. ما به شما کمک می کنیم تا بتوانید یک هدیه منحصر به فرد را برای عضو جدید خانواده خود یا دوستانتان تهیه کنید.

انواع اکسسوری نوزاد پسرانه:

در این قسمت به معرفی و توضیح انواع اکسسوری نوزاد پسرانه می پردازیم. قبل از آن به یاد داشته باشید، تهیه لباس بچه گانه آن هم لباس نوزاد در بهترین کیفیت باید جزو اولویت های شما برای فرزند دلبندتان باشد. با این همه تهیه اکسسوری پسرانه و بالاخص نوزاد در مرتبه ای بالاتر قرار می گیرد. زیرا کوچک بودن و ظریف بودن آن ها اغلب باعث می شود تا بیشتر در معرض آسیب دیدن و یا به دهان بردن آن ها توسط کودک شود.

لوازم جانبی قابل پوشش:

برخی از اکسسوری هایی که برای نوازدان تهیه می گردد جزو ضروریات و در واقع لباس اصلی او به حساب می آیند. این موارد عبارتند از :

دستکش نوزاد پسرانه:

پر کاربردترین و ضروری ترین اکسسوری نوزاد پسرانه در روزهای تولد او همین دستکش های نخی و ساده ایست که پنج انگشت کودک را در برمی گیرد. ناخن های نوزاد در روزهای اولیه تولد سرعت رشد بالایی دارد. اگر از دستکش استفاده نشود می توان گفت کودک با هر بار گریه کردن و یا تمرین کردن در اختیار گرفتن دست های خود، می تواند آسیب زیادی به صورت و پوست خود وارد نماید.

جوراب نوزاد پسرانه:

بدن کودکان و بویژه نوزادان، به دلیل فرم بدنی و کارکرد اولیه و ضعیف آن قادر به ایجاد تعادل دمایی نیست. او قادر به تحمل سرما و یا گرمای بیش از حد نیست. بهتر است با پوشاندن یک جفت جوراب این موضوع را به سادگی مرتفع سازید.

به این مورد می توانید کفش نوزاد پسرانه و انواع پاپوش نوزاد پسرانه را در طرح های نخی و یا بافته شده هم اضافه کنید.

کلاه نوزاد پسرانه:

داشتن یک کلاه نخی و سبک در روزهای اولیه تولد قطعا می تواند تا مقدار زیادی به خواب آرام کودک کمک کند. اما بهتر است به نحوی استفاده شود که باعث بالارفتن دمای بدن نوزاد نگردد.

شما می توانید با تهیه یک ست چند تکه نوزادی پسرانه که تنها شامل همه موارد فوق است، کمک زیادی به والدین نوزاد تازه متولد شده نمایید.

لباس زیر نوزاد پسرانه:

دلیل آن که ما لباس زیر نوزاد پسرانه را در زیر دسته اکسسوری نوازد پسرانه جای نداده ایم، تنها یک پاسخ منطقی داشت. گستردگی و کاربرد بالای آن. زیرا می توان گفت این اکسسوری نوزاد پسرانه پر استفاده ترین اکسسوری است و بهتر دیدیم که دسترسی به آن را راحت تر کنیم.

تلاش برای تهیه لباس زیر آن هم با کیفیت مطلوب از ضروریات به حساب می آید. زیرا این اکسسوری با پوشت کودک در تماس مستقیم قرار گرفته و می تواند در صورت نداشتن کیفیت مطلوب آسیب جدی به او وارد نماید.

پوشک برای نوزاد:

شاید بتوان گفت ضروری ترین اکسوری نوزاد پسرانه همین پوشک ها باشند. شما هیچ گاه با تهیه یک پوشک نه تنها اشتباه نکرده اید، بلکه لطف زیادی به والدین او هم کرده اید.

پوشک های یکبار مصرف در انواع مارک ها در بازار موجود هستند. حتی می توانید برای حفظ محیط زیست هم از مدل های پارچه ای آن ها کمک بگیرید. شما می توانید با یک مشورت ساده با والدین نمونه ای را که برای نوزاد مناسب تر است تهیه نمایید. از آن جایی که معمولا شلوار نوزاد پسرانه متناسب با سایز این پوشک ها تولید می شوند. بهتر است برای تهیه پوشک به سایز آن حتما توجه کنید.

لوازم استحمام کودک:

احتمال مضطرب بودن مادر یک نوزاد تازه متولد شده برای استحمام او همواره وجود دارد. زیرا نوزادان بدنی بسیار لطیف و شکننده دارند. پس هدیه دادن اکسسوری های لازم برای استحمام کودک می تواند در انجام این امر کمک زیادی به مادر داشته باشد.

همواره انواع اکسسوری نوزاد پسرانه که برای استحمام تهیه می گردد، اگر راحت تر، قابل حمل و عملیاتی تر باشد، می تواند تاثیر بهتری داشته باشد.

از این موارد می توانیم به حوله های استحمامی که برای کودک در نظر گرفته می شود، اشاره کنیم. شما می توانید این حوله ها را در الیاف پنبه ای و گیاهی از دیبا مد تهیه نمایید.

زیورآلات پسرانه:

گاهی دستنبدهایی که به عنوان اکسسوری نوزاد پسرانه طراحی و تولید می شوند می توانند از زیباترین و ماندگارترین هدایای شما به یک نوزاد باشد. مخصوصا اینکه به طور سنتی آن را با یک پلاک دعا از جنس طلا یا نقره و حتی سنگ های زینتی آرایش دهید. برای این موضوع شما می توانید هر چیزی را تزیین کنید. از گردنبند گرفته تا یم دستبند دوستی ساده را.

لوازم مربوط به خواب نوزاد:

این مورد از اکسسوری نوزاد پسرانه از آن جایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که نوزاد شما ساعات زیادی را در حال استراحت و خوابیدن است. شما نمی توانید از انتخاب چند ملحفه و یا پتوی با کیفیت به راحتی بگذرید. همچنین به خاطر تعداد دفعات بالای شستشوی آن ها، همواره یک مادر از داشتن یک دست ست کامل ملحفه و پتوی نوزاد استقبال می کند.

اکسسوری هایی که خودتان درست می کنید:

از ماندگار ترین بخش های اکسسوری نوزاد پسرانه می توان به مواردی اشاره کرد، که یک نفر آن ها را با دستان خودش ساخته باشد. از یک کلاه پسرانه ساده که با دست بافته شده است بگیر تا انواع لباس هایی که به صورت دستی دوخته شده است و می خواهید آن ها را به عنوان هدیه آن ها را به والدین نوزاد بدهید.

برای این مورد شما می توانید برای یک نوزاد پسر، یک جوراب یا پاپوش دستبافت و یا یک ژاکت زیبا را خودتان ببافید.