نمایش 9 24 36

بلوز نوزاد پسرانه

همواره یکی از نگرانی های والدین تهیه یک بلوز نوزاد پسرانه یا دخترانه برای فرزند خود، در ابتدای تولد او است. از آن جایی که همه پدر ها و مادر ها در تلاش برای دستیابی به بهترین امکانات برای نوزاد تازه متولد شده خود هستند. همواره یک ذهنیت در بین اکثر بزرگسالان وجود دارد که باید با یک لباس نوازاد راحت به استقبال نوزاد خود رفت. همچنین اشتیاق زیادی هم در هنگام تهیه این لباس ها از سوی والدین مشاهده می گردد. خواه این لباس بخواهد لباس نوزاد دخترانه باشد و خواه پسرانه.

عموما بلوز از آن دسته لباس بچه گانه به حساب می آید که یونیکس است. یعنی شما می توانید در دوران بارداری فارغ از توجه به جنسیت نوزاد آن را تهیه نمایید. و این مطلب یکی از لذت بخش ترین قسمت های تهیه بلوز نوزاد پسرانه است.

بسیاری از مادرانی که قصد تهیه بلوز نوزاد پسرانه را در اواخر دوران بارداری خود دارند، تمایل بیشتری به ماندن در منزل و تهیه آن به صورت غیر حضوری را دارند. البته که رعایت این موضوع تاثیر زیادی هم بر سلامتی آن ها دارد. ما در dibamod.ir تلاش کرده ایم تا با گردآوری بهترین نمونه های بلوز نوزاد پسرانه ، به این خواسته مادران عزیز پاسخ مناسبی بدهیم. این مقاله نیز تلاش می کند تا این عزیزان را با بیان نکاتی در تهیه هرچه بهتر این لباس نوزاد پسرانه یاری دهد.

بلوز نوزاد پسرانه و نکاتی که باید در تهیه آن بدانید:

همواره می توان از پوشاندن لباس های جدید بر تن کودک لذت برد. اما این لذت هنگامی میسر می شود که هم شما از مدل لباس راضی باشید و هم کودک شما احساس راحتی کند. انتخاب بلوز ها در میان انواع لباس بچه گانه از حساسیت بیشتری برخوردار است. زیرا به خاطر داشتن آستین های بلند، در صورت اندازه نبودن می توانند موجب ناراحتی کودک شوند و حرکت دستان او را دچار اختلال کنند.

توجه به سایز نوزاد:

با توجه به مقدمه گفته شده، بیراه نیست که بگوییم مهم ترین نکته در هنگام تهیه بلوز نوزاد پسرانه ، توجه به فیت بودن آن است. این واقعیت که رشد نوزادان در روزهای اولیه تولد بسیار بالا است، باید توجه شما را به این نکته بیشتر کند. تنها یک مورد هست که میتوان گفت در این حالت شما می توانید یک بلوز نوزاد پسرانه را با سایز بالاتر انتخاب کنید، و آن هم در روزهای اولیه بعد از تولد است. زیرا حرکت و جنب و جوش کودک بسیار پایین و تقریبا صفر است. بزرگتر بودن یک بلوز می تواند خیال شما را از داشتن یک لباس مناسب تا یک مدت، راحت نگه دارد.

همچنین اگر می خواهید از نظر مالی نسبت به این موضوع صرفه جویی کنید، به شرط توجه به سایز آن بلوز نوزاد پسرانه می توانید از نمونه های قرض گرفته از آشنایان و یا دست دوم نیز بهره ببرید.

راحت بودن بلوز نوزاد پسرانه در هنگام تعویض آن:     

مهم است که شما به عنوان والدین نوزاد بتوانید به راحتی یک لباس را به تن فرزند خود بپوشانید. آن هم یک لباس مانند بلوز که آستین های بلندی داشته و خود نیاز به کنترل بیشتر نوزاد دارد. این راحتی سبب کاهش زمان تعویض لباس و هم چنین حفظ دمای بدن کودک می شود. موراد زیادی وجود دارد که می تواند به این موضوع دامن بزنند. این عوامل عبارتند از:

جنس بلوز نوزاد پسرانه:

بلوز ها باید از مواد نخی تشکیل شده باشند. استفاده از بلوز های با جنس خش خشی، لیز و چسبان، لایه لایه و… نامعقول و اشتباه است. همچنین وجود زیپ باعث پریشانی کودک و گاه آسیب به پوست حساس او می شود.

تمیز بودن بلوز نوزاد پسرانه:

همواره تمیز بودن و شستشوی لباس های نوزاد، علاوه بر جلوگیری از ابتلای نوزاد به انواع آلرژی ها، سبب لختی بیشتر پارچه های آن می شود. هر بار شسشوی لباس نوزاد سبب از بین رفتن بخش قابل توجهی از بقایای رنگ ها، مواد شیمیایی و یا نشاسته مانده بر روی لباس ها بر اثر مواد غذایی می شود. همچنین لختی و نرمی حاصل از تمیز بودن لباس باعث راحتی پوشاندن آن بر تن نوزاد شما می گردد.

ایمن بودن بلوز نوزاد:

یک بلوز نوزاد پسرانه که دارای دکمه است، از مواد مصنوعی ساخته شده است، درز های آن به گونه ای دوخته شده است که می تواند پوست نوزاد را تحریک نماید، روی آن اپلیکه دوزی های زبر و خشن شده دوخته شده است اصلا یک بلوز ماسب برای یک نوزاد نیست. بلوز پسرانه ای که شما برای یک کودک تازه به دنیا آمده تهیه می کنید نباید به گونه ای باشد که سلامت کودک را به خطر بیندازد.

حتی این مسئله آنقدر حساس است که ما به والدین توصیه می کنیم برای طفل نوزاد و یا کودک نوپای خود، هیچ گاه از بلوز یا تیشرت نوزاد پسرانه ای استفاده نکنند که دارای دکمه است. همواره دکمه های گره ای بهترین گزینه به حساب می آید.

نحوه پوشاندن بلوز بر تن نوزاد:

نوزادان به خاطر پوست لطیف خود حساسیت زیادی به مواد شیمیایی و اصولا پارچه هایی که در لباس های او به کار رفته است نشان می دهد. همچنین استخوان بندی نرم و ظریف او می تواند در هنگام پوشاندن لباس بر تنش تحت فشار و یا آسیب قرار بگیرد.

باز هم به دلیل وجود آستین در بلوز نوزاد پسرانه لازم دیدیم تا شما والدین عزیز را با ترفند هایی جهت پوشاندن این لباس کاربردی بر تن نوزادتان آشنا تر کنیم. هر چه باشد آستین ها می توانند کمی از راحتی و سرعت لباس پوشاندن بر تن نوزاد بکاهند.

حمایت کردن از نوزاد هنگام پوشاندن بلوز نوزاد پسرانه:

وقتی نوزاد شما بسیار کوچک است ( کمتر از شش ماهگی ) بهتر است به گونه ای بدن او را در هنگام لباس پوشاندن بر تنش حمایت کنید. به این ترتیب که او را روی پای خود گذاشته، پشتش را به خود تکیه داده به صورتی که سرش بر روی شکم و یا قفسه سینه شما قرار گیرد. حالا بلوزش را به آرامی از سرش عبور دهید. مجدد سرش را با تکیه دادن به خود حمایت کرده و به نوبت هریک از دستان او را از آستین ها عبور دهید.

این روش می تواند برای پوشاندن پیراهن پسرانه نیز کاربردی باشد.

کشیدن دست ها بهتر از هل دادن آن هاست:

این تیتر را همواره به خاطر داشته باشید. اگر بخواهید دستان کودک را با فشار دادن از استین های بلوز نوزاد پسرانه ای که برای او تهیه کرده اید عبور دهید، آستین ها به سرعت در هم می پیچند و کار شما را سخت تر می کنند. کودک را به پشت بخوابانید، یقه بلوز ش را از از سرش عبور دهید. حال از بیرون آستین ها انگشتان خود را به داخل آستین ها برده و دستان کوچک او را گرفته، به آرامی بکشید تا از آستین ها عبور کنند.

حتی این روش برای پوشاندن انواع شلوار نوزاد پسرانه نیز به پاهای نوزاد کاربرد دارد.

همواره برای پوشاندن بلوز برتن نوزاد از سر شروع کنید:

گاه دیده می شود والدین بنا به عادتی که خود در هنگام پوشیدن لباس های جلو بسته دارند، ابتدا آستین ها را می پوشند و بعد یقه بلوز زنانه یا بلوز مردانه خود را از سرشان عبور می دهند. این موضوع برای نوزادان کاملا برعکس است.

نوزاد شما به دلیل ضعف ماهیچه هایی که در ماه های اول تولد در قسمت گردن و برای نگه داشتن سر خود دارد، ممکن است با این کار آسیب ببیند.