اکسسوری نوزاد پسرانه (12)

بلوز نوزاد پسرانه (4)

تاپ نوزاد پسرانه (3)

تیشرت نوزاد پسرانه (4)

زیردکمه ای نوزاد پسرانه (6)

ست نوزاد پسرانه (11)

سرهمی نوزاد پسرانه (6)

شلوار نوزاد پسرانه (19)

لباس زیر نوزاد پسرانه (6)

لباس گرم نوزاد پسرانه (40)

لباس نوزاد پسرانه

هنگام تهیه لباس نوزاد پسرانه همواره با طیف وسیعی از طرح ها و مدل های مختلف لباس نوزاد روبرو می شویم که برای نوزادان پسر طراحی شده است. در واقع می توان گفت که امروزه برای هر مناسبت و موقعیتی که نوازد شما می تواند در آن حضور پیدا کند می توان یک دست لباس جدید تهیه کرد.

ما به شما کاملا حق می دهیم که انتخاب بسیار سخت است. گرچه در اغلب اوقات، ساده ترین مدل های لباس بچه گانه، بهترین انتخاب ها هستند.

ما در این مقاله از سایت دیبامد می خواهیم کمی راجع به تاریخچه لباس نوزاد پسرانه صحبت کنیم. خواندن این مطلب می تواند به شما کمک کند تا با نکاتی آشنا شوید که همواره برای راحتی نوزاد پسر مهم است و می تواند تاثیر بسزایی در سلامتی او در سال های اولیه زندگی اش داشته باشد.

تاریخچه لباس نوزاد پسرانه:

تا ابتدای قرن بیستم میلادی، لباس نوزاد پسرانه که برای پسرهای تازه متولد شده تا سن نوباوگی طراحی می شد، به گونه ای بود که بسیار راحت و گشاد بودند و کمتر کثیف می شدند. در واقع همه این ها به خاطر آن بود که پوشک کودک به راحتی تعویض گردد. زیرا هرچه لباس کودک راحت تر باشد، تعویض او به راحتی صورت می گیرد. لازم به ذکر است که این لباس نوزاد پسرانه تا مدت ها تنها یک پیراهن بلند بود که تا مچ پای نوزاد را در بر می گرفت.

لباس نوزاد با ظاهری مردانه:

تا اواسط قرن بیستم لباس نوازد پسرانه ای که برای بیرون رفتن از منزل برای کودک طراحی شده بود، ظاهری مردانه داشت. انگار لباس مردانه ای را تنها با سایز کوچک تر طراحی کرده اند تا بتوان آن را برتن نوزاد کنند.

این روند در سال های بعد از نیمه قرن بیستم با حذف برخی تزئیناتی که در لباس های مردانه به چشم می خورد، مانند نوار دوزی های مختلف به طور کل از بین رفت. زیرا باعث تکلف و پیچیدگی غیر ضروری لباس نوزاد پسرانه می شد.

اهمیت به ظاهر نوزاد:

این موضوع که اگر لباسی که می خواهد برای نوزاد طراحی شود نیاز به شیک بودن و زیبایی بصری ندارد، هیچ گاه در طول تاریخچه مد کودکان به چشم نمی خورد. حتی خانواده های فقیر نیز تلاش می کردند تا بهترین ظاهر ممکن را برای نوزاد خود با پوشاندن بهترین لباس نوازد پسرانه ای که قابل تهیه بود، ایجاد نمایند.

لباس هایی که به طور خاص برای کودکان طراحی شده بودند دیگر چندان شبیه به لباس های بزرگسالان نبود. حتی شبیه به لباس پسرانه هایی که برای یک پسر نوجوان هم طراحی شده بود، نبود.

این لباس مخصوص نوزاد پسر با پارچه هایی لطیف و مدل هایی که شامل یقه های توری بود که از چند تکه مجزا تشکیل می شدند. همچنین استفاده از دستکش سفید نیز برای جلوگیری از آسیب رساندن نوزاد به خودش به خاطر ناخن هایی که سرعت رشد بالایی دارند، در آن زمان باب شد.

خصوصیات لباس نوازد پسرانه مناسب:

همانطور که قبلا هم گفتیم، اکثر والدین ترجیح می دهند لباسی راحت و آزاد را برای نوزاد خود انتخاب نمایند.

شلوار های کوتاه، زیردکمه دارهای نخی و راحت و تیشرت هایی با طرح های شاد و کودکانه.

چیزی که در اواسط قرن بیستم برای والدین جذاب بود، پیراهن پسرانه ای با یقه برگشته بود که اصطلاحا به آن پیراهن های پیتر پن گفته می شد.

این لباس می توانست گزینه ای مناسب به عنوان لباس نوزاد پسرانه برای فصل های بهار و تابستان باشد.

همچنین لباس های ملوانی که اولین نمونه های لباس فانتزی برای نوزادان پسر بودند، در همین دوران طراحی شد. نوزاد در شلوار دریایی با پیراهن ملوانی سفید رنگ بسیار هوشمند به نظر می رسید. همچنین با کمک یک روسری قرمز و حتی یک جفت کفش نوزاد پسرانه، می توانستند پسری زیبا را به یک مرد کوچک بامزه تبدیل کنند.

نکاتی مهم در انتخاب لباس نوزاد پسرانه :

شاید یکی از عجیب ترین چرخش های دنیای مد کودکان به اواسط قرن بیستم بر می گردد. جایی که نسخه های کوچک شده ای از لباس مردانه مجددا برای نوازادان پسر باز طراحی شد.

اگر از نظر زیبایی بخواهیم این لباس ها را ارزیابی کنیم، قطعا امتیاز بالایی دارند. اما پسر ها بعد از گذراندن این دوره از زندگی خود نیز، قطعا فرصت کافی برای پوشیدن لباس های زیبا و جذاب مردانه دارند.

به عقیده ی بسیاری از والدین این سن می تواند فرصت بسیار خوبی برای پوشیدن لباس نوزاد پسرانه ای است که بسیار راحت باشد و بتواند امکان جنب و جوش را برای کودک تسهیل کند.

سرهمی نوزاد پسرانه:

این لباس ها هم از محبوبیت بالایی برخورداند. بهتر است این لباس نوزاد پسرانه را در پارچه هایی مانند پارچه کتان یا نخی و پنبه ای و با طرح های بامزه و شیرین کودکانه تهیه نمایید.

تبدیل نوزاد به شخصیتی مینیاتوری:

این مسئله که بخواهید لباس های کوچک شده مردانه را برتن پسر نوزاد خود کنید، چندان عجیب و اشتباه نیست. در واقع یک شلوار نوزاد پسرانه کوچک به همراه پیراهن آستین کوتاه و یک جلیقه و کراوات قطعا می تواند برای شما به عنوان لذتی از داشتن یک بچه کوچک به حساب آید. اما به یاد داشته باشید از آنجایی که ممکن است راحت بودن نوزاد شما را تحت تاثیر قرار دهد، بهتر است از این استایل در مدت زمان طولانی استفاده نکنید.

صرفه جویی در تهیه لباس نوزاد پسرانه :

همه ما دوست داریم بهترین لباس ها را بر تن نوزاد خود نماییم. چه از لحاظ مدل و طرح و چه از لحاظ جنس مواد اولیه ای که در تهیه این لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد.

عملی بودن این آرزو کمی سخت است. زیرا در شرایط اقتصادی کنونی و همچنین رشد سریع نوزاد در سال های اولیه تولدش، می تواند در تحقق این آرزو کمی چالش برانگیز باشد.

اگر شما در اطراف شما خانواده هایی هستند که فرزند خردسال دارند می تواندی در بعضی از مناسبت ها، برخی از مدل های لباس نوزاد پسرانه را قرض بگیرید و یا آن ها را به صورت دست دوم تهیه نمایید.

همچنین تهیه لباس نوزاد پسرانه خارج از فصل نیز می تواند گزینه ای مناسب برای تهیه مقرون به صرفه لباس نوزادی باشد.