نمایش 1–30 از 33 نتیجه

نمایش 9 24 36

مد و هنرهای دستی زنانه

استایل شخص شما چیست؟ چگونه خود را توصیف می کنید؟ یک نفر که در واقع همه چیز را کپی می کند و یا شخصی که با کمک محصولات مد و هنرهای دستی زنانه می خواهد منحصر به فرد و جذاب به نظر برسد.

بیایید واقع بین باشیم. شما یک بانوی جذاب، زیبا، با هوش و با سلیقه هستید که اتفاقا منحصر به فرد بودن و این طور به نظر رسیدن برایتان مهم است. شما می خواهید آن چه را که واقعا در درونتان می درخشد بر ظاهرتان نیز نمایان شود. شما شجاعت لازم برای نشان دادن خود واقعی تان را دارید. شما مغرور و با تجربه اید و اجازه نمی دهید کسی شما را با بی احترامی قضاوت کند.

با این اوصاف چرا اجازه می دهید لباس های ساخته شده در خط تولید های انبوه کارخانجات صنعتی، بی نظیر بودن شما را بپوشاند؟!

تفاوت های میان لباس زنانه ساخته شده با دست را در بخش مد و هنرهای دستی زنانه دیبامد مشاهده کنید و آن ها را با لباس های صنعتی مقایسه کنید. آنگاه خواهید دانست که همه چیز از طراحی گرفته تا تولید مدل های لباس های تولید انبوه با لباس های دست دوز ایرانی، با هم دیگر یک دنیا با هم دیگر متفاوتند.

قدم های اولیه در مد و هنرهای دستی زنانه:

قدم اول در تولید هر لباس مردانه و زنانه ای طراحی است. طراحی هم با ایده های بسیار ساده ای آغاز می شود. تصور کنید که این موارد آن چنان ضروری هستند که هر طراحی قبل از برش و دوخت، به آن ها خوب فکر می کند.

بسیاری از هنرمندان صنعتگر مشغول در این حوزه، این کار را با کشیدن طرح هایی با دستان خود آغاز می کنند. قبل از برش آن ها با خود ساعت ها و روز ها فکر می کنند که چه پارچه و بافتی می تواند برای طرح و الگویی که آماده کرده اند، مناسب باشد؟ تا آن جایی که آن ها احساس پوشیدن آن لباس را که با استفاده از پارچه های مورد نظرشان تهیه شده است، می سنجند. ریخت و قواره لباس، ایستایی و نحوه حرکت لباس بر روی بدن را بارها مورد آزمون قرار می دهند. همچنین هماهنگ کردن آن لباس را با سایر لباس های زنانه، مورد ارزیابی قرار می دهند.

با این همه این قدم در تولید محصولات مد و هنرهای دستی زنانه زمان زیادی می برد. بعد از اتمام طراحی آن گاه با توجه به الگو های به دست آمده و با تطبیق دادن و تنظیم کردن شان بر روی متریال و مواد اولیه خود، می توانند مرحله برش را آغاز کنند.

مزایای انتخاب محصولات مد و هنرهای دستی زنانه:

تهیه لباس و اکسسوری با توجه به سلیقه شخصی شما:

از آن جایی که لباس ها و آن چه را که می پوشیم، نشان دهنده شخصیت ما هستند، می توان گفت مهم است که شما بتوانید لباسی را دقیقا مطابق با سلیقه خودتان بیابید. به راستی که تنها مد و هنرهای دستی زنانه است که می تواند به راحتی به این نیاز شما پاسخ درستی بدهد. کافی است تا شما کمی وقت گذاشته و برای آماده سازی آن محصول صبر کنید.

انواع اکسسوری زنانه و لباس های خاص خودتان را می توانید به راحتی از این طریق به دست آورید.

سایز های بزرگ لباس در این حوزه راحتتر پیدا می شوند:

معمولا تولید یک پیراهن زنانه در سایز بزرگ عموما برای تولید کنندگان صنعتی هزینه بالایی دارد. بالا رفتن میزان مصرف پارچه با کیفیت و به دست آوردن آن از یک توپ پارچه ای محدود می تواند تا حد زیادی بار مالی زیادی را بر روی دوش این کارخانجات تولیدی قرار دهد.

آن ها با انتخاب پارچه های بی کیفیت، بلند تر کردن طول کوک بخیه های لباس، عدم نگرانی راجع به تفاوت اندام های زنان با سایز بالا تلاش می کنند تا ضرر های خود را جبران کنند.

اما توجه به جزئیات دقیق به ویژه در لباس های سایز بالای زنانه، نظیر پیراهن و بلوز زنانه می تواند در بخش مد و هنرهای دستی زنانه به وضوح اتفاق بیفتد.

همانطور که انقلاب صنعتی و استفاده از اتوماسیون های ماشینی در صنعت مد و هنرهای دستی زنانه توانسته است، سرعت تولیدشان را افزایش دهد، در کارخانجات صنعتی نیز این سرعت بسیار بالا تر است. پس طبیعی است که بسیاری از جزئیات و پرداختن به آن ها را نادیده بگیرد.

نزدیکتر بودن لباس ها به شرایط اقلیمی شما:

اگر شما در یک منطقه گرم و خشک مانند خراسان جنوبی در کشور ایران زندگی می کنید، طبیعی است که پوشیدن لباس هایی با نخ و درصد پنبه بالا راهی باشد برای نجات شما از گرمای این منطقه. پارچه های دست سازی نظیر دارایی و توبافی و مله دقیقا برای این منطقه جغرافیایی طراحی شده اند. کافی است تا با آشنایی بیشتر با انواع مدل ها و سبک های حوزه مد و هنرهای دستی زنانه، لباس هایی را سفارش دهید که می توانند به اقلیم و شرایط محیطی شما نزدیک تر باشند.

چرا مد و هنرهای دستی زنانه:

دامن زنانه، مانتو زنانه، روسری زنانه و … نباید تنها لباس هایی باشند که شما آن را برتن خود می پوشانید. هر لباس شما باید بیانگر شخصیت و شادی درونی شما باشد. یک طراح لباس باهوش و باتجربه این موضوعات را به خوبی می داند و می تواند همه این موارد را در طراحی لباس های دست ساز خود لحاظ کند.

تابحال به کیفیت و جنس پارچه بکار رفته در لباس خود اندیشیده اید؟ همه مراحل انتخاب پارچه از جنس آن گرفته تا رنگ و ترکیب کردن آن با پارچه های خرج کار و همچنین تکیمل لباس اگر با دقت نظر و عشق انجام پذیرد، نتیجه ای جادویی در بر خواهد داشت.

اگر شما بتوانید یک پارچه نقاشی شده با دست همچون پارچه های ساخته شده با استفاده از هنر باتیک بیابید، توانسته اید یک پارچه منحصر به فرد داشته باشید. همچنین پارچه های دستباف نیز خود آن قدر ارزشمند هستند که به کلی می توانند حال و هوای شما را عوض کنند.

حرف آخر:

خودتان را سبک لباس های حوزه مد و هنرهای دستی زنانه به دیگران معرفی کنید.. بگذارید تا دیگران بدانند که تا چه اندازه شما برای خودتان ارزش قائل هستید و از سبک های ساد و تکراری بیزارید. این لباس های زنانه دست دوز می توانند الهام بخش شما بوده و به همان اندازه به شما احساس خوب و شگفت انگیزی را منتقل کنند.

به یاد داشته باشید که زیبایی در منحصر به فرد بودن و خاص بودن است. نه آنکه یک دست و معمولی باشید.