نمایش یک نتیجه

نمایش 9 24 36

مد و هنرهای دستی مردانه

یکی از بخش هایی که به تازگی مورد استقبال دوست داران هنر و صنعت دست قرار گرفته است، مد و هنرهای دستی مردانه است. جالب است که در این میان بیشترین جذابیت نیز مطعلق به لباس های الهام گرفته از سبک های هیپی و رنگ های شاد و زنده موجود در طبیعت است.

اصولا آن چه که در باور عمومی جای گرفته، این است که مردان به صورت کلی تمایلی به تغییر استایل خود و دقت نظر در ترند ها و بررسی لباس ها ندارند. با اینکه دیگر این موضوع به دلیل تغییر سبک زندگی مردم امروز عوض شده، مشاهده می کنیم که اگر یک آقا بخواهد به لباس و سبک پوشش خود توجه بیشتری بکند، قطعا می تواند بسیار سخت گیرانه تر از یک خانم عمل کند. این مسئله تا آن جایی جدی است که امروزه می بینیم مرد ها خود مشتاق مد و هنرهای دستی بوده و سفارشاتی را که به صنعتگران این حوزه می دهند، با جدیت بیشتری پیگیری می کنند.

آن چه که مردان را به استفاده از منسوجات و لباس های دست ساز مشتاق می کند، صرفا شوآف و یا تفاخر نیست. دلیل اصلی و عمده در این راه برای آن ها حمایت از تولید یک صنعتگر و داشتن یک آیتم یونیک و منحصر به فرد برای آن هاست. چیزی که برای خانم ها عموما به خاطر زیبایی و گرفتن احساس خوب منتهی می شود.

شما در این مقاله دیبامد با دلایلی دیگر آشنا می شوید.

دلایل روی آوردن به مد و هنرهای دستی مردانه:

جولی هلر از معروف ترین مزون داران آمریکایی که خود استایلیست بسیاری از هنرمندان مشهور همچون ریحانا بوده، معتقد است که از آن جایی که مردم در گذشته زمان زیادی را برای تولید لباس های دست ساز صرف می کرده اند، پس این لباس ها دقیق تر ساخته شده اند. به این ترتیب می توان گفت لباس هایی که با دست تولید می شوند، زمان بیشتری را می توانند در کمد لباس شما بگذرانند. به این ترتیب می توان گفت :

ماندگاری بالاتر لباس های دست ساز:

دقت و ظرافت به کار رفته در تهیه و تولید لباس های دست ساز سبب ماندگاری بیشتر آن ها می شود. شاید در نگاه اول بهای تمام شده این لباس ها بالاتر به نظر بیاید، اما قطعا ماندگاری یکی از آن ارزش های افزوده ای است که سبب می شود شما بتوانید به آسانی این لباس ها را تهیه کنید.

همچنین وقتی صحبت از حفظ محیط زیست و رواج مد پایدار می شود، قطعا این مدل از لباس مردانه کمک قابل توجهی به این مسئله می کند.

انحصار لباس های دست ساز:

اگر تابحال از یک هنرمند، لباس و یا اکسسوری مردانه ای را تهیه کرده اید، قطعا به این موضوع پی برده اید که در یک کالکشن، حتی دو نمونه با یک طرح مشابه نیز با هم دیگر تفاوت هایی دارند. این مسئله قطعا به دلیل آن است که با دست ساخته شده است. این موضوع می تواند به شما این اطمینان خاطر را بدهد که شما محصولی را دریافت کرده اید که در تمام جهان تنها برای شما و متناسب با سلیقه شما تولید شده است. به عنوان مثال شما در بخش مد و هنرهای دستی می توانید انواع دستبند، انواع لباس بافتنی و پشمی را مشاهده کنید که دقیقا از این موضوع تبعیت می کنند.

وضوح و قابلیت مشاهده جزئیات:

در همه آثار موجود در بخش مد و هنرهای دستی مردانه، شما می توانید به راحتی از جزئیات و تزئینات به کار رفته در آن اطلاع پیدا کنید. شما می توانید آن چه را که یک هنرمند با دستان خود ایجاد کرده است به دقت بررسی کرده و از ریزه کاری های آن سر درآورید. این موضوع به این دلیل است که عموما سایز دوخت ها و مواد اولیه به کار گرفته شده برای تزئینات روی لباس ها، درشت تر از نمونه های تولید شده با ماشین آلات صنعتی است.

کمک به حفظ محیط زیست:

عموما ما انسان ها از انجام کار هایی که نتیجه آنی ندارند خودداری می کنیم. آلوده کردن و یا حفظ محیط زیست از جمله کارهایی است که راهی طولانی دارد و رهروانی صبور و آگاه می خواهد. کارهایی که شما انجام می دهید به تنهایی نتیجه آنی ندارند، اما می توانند در دراز مدت نقش بسزائی در حفظ محیط زیست داشته باشند. یکی از این کار ها استفاده از مد و هنرهای دستی است.

شما در بخش مد و هنرهای دستی زنانه می بینید که صنعت گرِ هنرمند توانسته است یک دامن زیبا را با دستان خود و بدون تولید ضایعات فراوان تولید کند. مطمئنا این دامن زنانه می تواند سال ها در کمد لباس شما باقی بماند و حتی مجددا به دست فرد دیگری برسد. کافی است شما به این مسئله واقف باشید که این موضوع تا چه حد جدی است و می تواند نتایج مطلوبی را در دراز مدت بر جای بگذارد.

یک محصول دست ساز هیچ گاه قدیمی نمی شوند:

اگر می خواهید یک لباس زیبا و فاخر داشته باشید و از طرفی نگران این هستید که بعد از مدتی از مد بیفتد، بهتر است حتما لباس های خود را از بخش مد و هنرهای دستی مردانه انتخاب کنید. این لباس ها نه تنها قدیمی نمی شوند بلکه روز به روز به ارزش آن ها افزوده می گردد.

همچنین اگر روزی از تکراری شدن لباس های خود به ستوه آمدید، می توانید با اطمینان خاطر به راحتی و با قیمت مناسب بفروشید. هر چه که هست شما می توانید این آسودگی و اطمینان را مدیون هنر دستی باشید.

انواع هنرهای دستی به کار رفته در مد مردانه:

اکسسوری ها:

در این زمینه می توان انواع کیف و کفش دست ساز، دستبند ها، کراوات و گیره کراوات، و … را مثال زد. همچنین این اکسسوری ها را شما می توانید به راحتی در انواع استایل غیر رسمی و نیمه کژوال هم مورد استفاده قرار دهید.

لباس های اوت کوتور:

اگر تابحال یک کت و شلوار مردانه دست دوز را امتحان کرده اید، که یک خیاط آن را به صورت سفارشی تنها برای شما آن را طراحی کرده است به خوبی با لباس های اوت کوتور آشنایی پیدا کرده اید.

عموما لباس های اوت کوتور ( haute couture ) از پارچه های دست ساز تولید شده، تمامی دوخت ها و تزئینات به کار رفته در آن ها با دست انجام شده و طبیعی است که از قیمت بالایی نیز برخوردار باشند.