نمایش 1–30 از 59 نتیجه

نمایش 9 24 36

اکسسوری های دست ساز

این روز ها طرفداران اکسسوری های دست ساز افزایش یافته اند. این موضوع از آن جایی که عشق سازندگان آن ها در شاهکارهایی که خلق می کنند کاملا مشهود به نظر می رسد، چندان بی دلیل هم نیست.

آن چه که همه ما به عنوان علاقه مندان به مد و هنرهای دستی، از آن ها بی خبریم این است که چرا سرمایه گذاری روی زیورآلات دست ساز و اکسسوری های آفریده شده با دست، معمولا بیشتر از آن رقمی است که برای زیورآلاتی که از تولید انبوه به دست می آید بیشتر است؟ این مقاله دیبامد می تواند به شما در فهم این موضوع کمک کند.

مزایای انواع اکسسوری های دست ساز:

  1. منحصر به فرد بودن

در تولید یک اکسسوری های دست ساز همچون یک دستبند، یک گردنبند و یا یک کیف زنانه هیچ گونه ماشین آلات و خط تولید انبوهی وجود ندارد. قطعاتی از مواد اولیه شاید لحیم بخورند، شاید تراش بخورند و یا توسط خطوط تولید یک کارخانه ساخته شده باشند، اما توسط دستان یک هنرمند صنعتگر است که منتاژ شده و می تواند چینش منحصر به فردی داشته باشد.

  1. ارزشی که از مدت زمان تولید ایجاد می شود:

اگر شما خودتان سازنده اکسسوری های دست ساز باشید این مطلب رابه خوبی درک می کنید. تابحال شده است که روز ها و ساعت ها را مشغول طراحی، ساخت و ایجاد یک محصول سفارشی باشید؟ پس این موضوع را به خوبی می دانید که این کار می تواند چقد در ارزش دهی به کالای شما موثر باشد.

  1. حس خوبی که منتقل می شود:

آفریننده هر نوع از اکسسوری های دست ساز، رابطه بسیار عمیق و صمیمی با آفرینش خود دارد. آن را همچون فرزندی که متولد شده است دوست دارد و به آن تعلق خاطر نشاد می دهد. او در هنگام ساخت اثر هنری خود به خوبی می داند که چگونه از نقش ها و خطوط استفاده کند تا بتواند این احساس و انرژی را نیز به شما منقل کند.

  1. کیفیت بالای مواد اولیه:

هر سازنده ی اکسسوری های دست ساز در انتخاب و تهیه مواد اولیه محصولات خود دقت بالایی به خرج می دهد. هیچ گاه شما نمی توانید منکر این قضیه باشید که قطعات به کار رفته در محصولات دست ساز، مشابه با کیفیت موادی دارند که از ترکیب موادی چون ضایعات فلز و پلاسیک به دست آمده اند. هنرمندان صنعتگر حوزه اکسسوری زنانه ، تلاش خود را می کنند تا مواد اولیه خود را از تامین کنندگان معتبری تهیه کنند.

  1. کیفیت و ماندگاری بالای محصول نهایی:

یک صنعتگر اکسسوری های دست ساز، غالبا دست سازه های خود را با اصول اخلاقی بالاتری تولید کرده و به دست مشتریانش می رساند. آن ها نمی خواهند با ایجاد یک کالای بی کیفیت خود را بد نام کنند. و از آن جایی که کنترل و ردیابی تولید محصولات شان از ابتدا تا انتها در دستان خودشان است، می توان در هنگام تهیه این اکسسوری مردانه و زنانه ها، خیالمان راحت باشد که کسی که پشت این کار است  برایمان دلسوزی کرده و همه چیز را سنجیده است.

نا گفته نماند که اصولا تولید در مقیاس کوچکتر همیشه با کیفیت بالاتری رقم می خورد.

  1. باعشق ساخته شده و دستساز است:

تابه حال اصطلاح ” خرید محلی” به گوشتان خورده است؟ این روزها تولیدات محلی سرو صدای زیادی به راه انداخته اند. کاهش اثر کربن حاصل از ماشین آلات صنعتی و حمایت از صنعتگران محلی یکی از اهداف مهم پایدار است و برای همگان مفید است.

صنعتگران و هنرمندان با عشق و علاقه ای وافر محصولی را تولید می کنند. شما با حمایت از این محصولات علاوه بر تشویق آن ها و تزریق روحیه مثبت به این بخش از جامعه، قطعا در راستای حفظ منابع محیط زیست قدمی موثر برداشته اید. شما با این کار صاحب یک محصول منحصر به فرد شده اید که حرف های زیادی برای گفتن دارد.

  1. حمایت از تولید ملی

در تحقیقات ثابت شده است که اگر شما بتوانید از تولیدات دستی صنعتگران کشور خود حمایت کنید، می توانید به رشد مشاغل کمک کرده و به این ترتیب موجب رشد ناخالص ملی شوید. ارزش افزوده حاصل از تلاش یک صنعتگر آن قدر اهمیت دارد که نمی توان آن را در ازای پرداخت مبلغی جبران کرد.

حال که با تعدای از مزایای بی شمار تهیه و استفاده از اکسسوری های دست ساز آشنا شدیم، خوب است بدانیم معمولا چه کسانی برای تکمیل استایل لباس مردانه و زنانه خود دوست دارند از اکسسوری های دست ساز استفاده کنند.

اگر دفعه بعدی قصد تکمیل لباس زنانه یا مردانه خود با کمک هر کدام از انواع اکسسوری های دست ساز را داشتید، بهتر است به یاد داشته باشید که اگر قرار است حتی یک قطعه کوچک از این اکسسوری ها را تهیه کنید، شما برای حمایت از یک هدف بزرگ سرمایه گذاری کرده اید.

چه تیپ های شخصیتی اکسسوری های دست ساز می پوشند؟

لازم به ذکر است که اکسسوری و زیورآلات دست ساز تا حدودی دفرم شده هستند. به این معنی که عدم رعایت چهارچوب ها یکی از ویژگی های برخی از کارهای دست ساز به شمار می آید.

بنابراین می توان گفت گاهی افرادی که از نظم ذهنی بسیار بالایی برخوردار هستند و همه چیز برای آن ها باید  همراه با قوانین خاص خودش باشد، به سمت این آثار جذب نمی شوند. اما در حالت کلی می توان گفت افراد زیر به دست سازه های هنری مشتاق ترند:

تیپ های هنرمند:

عموما آن هایی که خود به هنر علاقه داشته و می خواهند روشنفکر به نظر بیایند، از این اکسسوری ها استفاده می کنند. هنرمندان از آن جایی که یک ذهن شهودی دارند، می توانند این چیدمان را به راحتی انتخاب کرده و بپوشند.

افراد شاد و سرزنده:

چه کسی است که بتواند خود را در انواع رنگ های آثار خلاقانه دست ساز غرق کند و احساس افسردگی داشته باشد؟ به نظر می رسد داشتن ارتباط این اکسسوری ها با مفهوم بی قید و شرط بودن این افراد را به استفاده از اکسسوری های دست ساز سوق می دهد.

ثروتمندان و افراد لاکچری:

غالبا کار های دست ساز از ان جایی که می توانند به صورت سفارش نیز آماده شوند، از بهای گزاف تر برخوردارند.

شما با کسانی در تهیه این اکسسوری ها روبرو می شوید که به خود اهمیت می دهند و دوست دارند شیک و منحصر به فرد به نظر برسند. بنابراین حاضرند بودجه بیشتری نیز برای این منظور هزینه کنند.