راهنمای مراقبت از لباس ها

نحوه شستشو لباس با الیاف طبیعی

هیچ کدام از ما دوست نداریم با نحوه شستشو لباس با الیاف طبیعی، آن هم به طور غلط و تنها با یک مرتبه شستشو مجبور شویم آن را برای همیشه از کمد لباس زنانه و یا کمد لباس مردانه خود خارج کنیم. یکی از مواردی که شما باید بعد از خرید لباس با الیاف طبیعی به آن دقت کنید، همین مسئله نحوه شستشوی آن است.

این مقاله دیبامد می خواهد برای شما به تفصیل بیان کند که چگونه می توانید لباس های با الیاف گیاهی خود را به راحتی بشویید. بعد از آن همه مراقبت هایی که لباس های ارگانیک شما از شما و پوستتان کرده است، وقت آن رسیده تا شما نیز با یک شستشوی اصولی از آن ها قدردانی کنید.

نحوه شستشو لباس با الیاف طبیعی و مراقبت از آنها:

همانطور که می دانید، برای شستن هر لباس بچه گانه، زنانه و یا مردانه ای لازم است موارد زیر را قبل از شروع شستشو، به دقت بررسی کنیم:

  • دمای آب
  • قدرت پاک کننده
  • میزان گردش ماشین لباس شویی

به این ترتیب می توانید با خیال راحت شروع به شستن لباس های مورد نظر خود کنید. به این ترتیب:

قبل از شستشو لباس با الیاف طبیعی:

نحوه شستشو لباس با الیاف طبیعی

  • هرگونه لکه را با آب سرد قبل از شستشو از بین ببرید. به مدت 15 تا 30 دقیقه آن را در یک تشت آب سرد خیسانده و به آرامی محل لکه آن را مالش می دهیم. برای لباس هایی همچون مانتو زنانه یا پالتو مردانه، می تواند این عمل مدت طولانی تری باشد.
  • مقدار مواد شوینده را انتخاب کنید

در وقت شستشو لباس های گیاهی:

رنگ آب را تا 30 درجه گرم انتخاب می کنیم، لباس های نخی و رنگ سفید را قبل از همه لباس ها می شوییم.

شستشو لباس با الیاف طبیعی

از مواد شوینده با قدرت متوسط استفاده کنید. مانند تاید پلاس سفید کننده. به عنوان مثال لباس زیر نوزاددخترانه و پسرانه می تواند به راحتی در صورت عدم انجام این کار نابود شود. اگر می خواهید که در این نحوه شستشو لباس با الیاف طبیعی، رنگ لباس های شما ثابت بماند، بهتر است دمای آب را از اینکه هست کمتر کنید. نگران عملکرد مواد شوینده نباشید. همه انواع تاید ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند در دمای سرد حلال خود نیز بتوانند کارکرد مناسبی داشته باشند.

بعد از شستن لباس با الیاف طبیعی:

بعد از آن که لباس های با الیاف گیاهی خود را با آب سرد و با چرخش ملایم ماشین آب کشی کردید، بهتر است از خشک کن ماشین خود استفاده نکنید. آن را از ماشین لباس شویی خارج کرده و بتکانید تا چروک های کمتری روی لباس شما بماند.

می توانید برای خشک کردن پس از شستشو لباس با الیاف طبیعی، برای آن که به آن فشاری وارد نشده و دچار چروک های بی حد نشود، آن را داخل یک حوله پیچانده و مدتی را صبر کنید تا آب آن گرفته شود.

آن گاه آن را در نور طبیعی زیر نور خورشید پهن کنید تا به آسانی همه رطوبت بر جای مانده در میان تار و پود آن به راحتی خشک گردد.

نکات اضافی در نحوه شستشو لباس با الیاف طبیعی:

هیچ گاه از مواد شوینده از مقدار بیشتری که برای شستشو لباس با الیاف طبیعی تعیین شده است، استفاده نکنید. زیرا آن ها می توانند روی الیاف گیاهی لباس شما تاثیر نامطلوب بگذارند. به عنوان مثال اگر یک شال زنانه تمام پنبه را با این روش بشویید، چیزی از آن باقی نمی ماند.

به دلیل این موضوع هیچ لباس پنبه ای را بدون خواندن دستورالعمل شستشوی آن نشویید.

شستشو لباس با الیاف طبیعی

همه لباس های الیاف طبیعی که دارید، و یا از بخش مد و هنرهای دستی تهیه کرده اید، متاسفانه بعد از شستشو و خشک شدن، کوچک می شود. این موضوع را بارها در شستن شلوار مردانه و شلوار زنانه ای که از پارچه های پنبه ای همچون جین تهیه شده اند، مشاهده کرده اید. این مسئله طبیعی است و دوباره با اتو کردن و پوشیده شدن دوباره، مجددا به اندازه طبیعی و اولیه خود باز می گردد.

همواره به یاد داشته باشید که نحوه شستشو لباس با الیاف طبیعی می تواند در بهبود اثرات حاصل ازپوشیدن لباس های پنبه ای و ارگانیک، تاثیر مطلوب و بسزائی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *