معرفی استایل ها

معرفی 5 استایل در حوزه مد و فشن

معرفی پنج استایلدر حوزه مد و فشن

معرفی 5 استایل در حوزه مد و فشن

  1. سبک پیچیده[1]:

از مواردی که در این سبک بیان شده است تاکید آن بر آیتم هایی است که “زنان شیک” هرگز نباید بپوشند و همچنین آیتم هایی که بیهوده و زائد است و بهتر است از پوشیدن آن صرف نظر کنند.

ظرافت به عنوان “کیفیت در دقت به جزئیات و شیک بودن از نظر ظاهری و شیوه رفتاری تعریف می شود.” بنابراین یک زن زیبا می تواند به عنوان کسی تعریف شود که خود را با روشی پیچیده و شیک معرفی کند.

اگر می خواهید «پیچیده» باشید، لباس های کلاسیک خود را بپوشید، مانند دامن زنانه های تا زانو و پیراهن زنانه های دکمه داری را که به صورت سفارشی دوخته اید، برتن کنید. دقت کنید که  لباس زنانه ای را انتخاب کنید که از پارچه های با کیفیت، مانند ابریشم و ساتن ساخته شده اند.

معرفی پنج استایل در حوزه مد و فشن

در استایل پیچیده لباس یک زن، هرگز با خیلی گشاد و یا خیلی تنگ بودن ؛ زیبا به نظر می رسد. در صورتی لباس شما زیباست که فقط متناسب با خود شما باشد. اگر بودجه کافی دارید، پارچه های کشدار و پارچه های کشیده را امتحان کنید. اگر می توانید، همه چیز را متناسب با اندازه گیری های خود از یک خیاط سفارشی دوز بخواهید برایتان تنظیم کند. هیچ چیزی مانند یک بلیزر یا یک بلوز زنانه که به صورت شخصی برای شما تعبیه شده یا شلوار تاکسیدو زیبایی را در برنمی گیرد.

مواردی که دراین استایل بیشتر به چشم می آیند:

پیراهن های دکمه دار – لباس هایی که از پارچه های با کیفیت ساخته شده اند- اکسسوری های برند و اوریجنال – روسری ابریشمی – گردنبند مروارید و جواهرات کلاسیک

 سبک آرت هو[2]:

سبک زیبایی شناسی یا همان آرت هو، سبکی است که برای ستون هنر و عشق ورزیدن به آن است. سنگ بنای این سبک بر مبنای ارتباط با طبیعت، نقاشی و گل ها بنا شده است. صحنه آرت هو برای افرادی است که از سفیدی یا سیاهی مطلق فراری اند. جامعه آرت هو از تنوع تجلیل می کند و هر کسی می تواند یک آرت هو باشد بدون در نظر گرفتن افراد حرفه ای در سبک آرت هو مشهور و اصلی شامل آماندلا استنبرگ بازیگر زن، ریان فین آرایشگر، جنل لوئیس تصویرگر / نوازنده و بابو بگینز خواننده رپ هستند.

استایل آرت هو

آرت هو اغلب در فروشگاه های لباس گران قیمت Urban Outfitters و حتی برخی از مارک های مد کمتر شناخته شده است. اغلب پیروان این استایل از طرفدارن فرهنگ DIY هستند. شما در این استایل افرادی را پیدا خواهید کرد که با انواع تکنیک های پارچه سازی، طرح های خود را روی لباس هایشان پیاده کرده اند. کفش زنانه خود را نقاشه کرده اند و اکسسوری زنانه هایی با بیشترین خلاقیت تولید ایجاد کرده اند.

استایل آرت هومواردی که دراین استایل بیشتر به چشم می آیند:

کیف های  Fjallraven Kånken- هر چیزی که با فرهنگ “هنر” یا هنرمندان مرتبط باشد روی آنها کار می کند- شلوار مام جین – گرافیک های سه بعدی-کفش ورزشی متنوع از هر رنگی-جوراب های هنری- اکسسوری های هنری – لباس های نقاشی شده- پیراهن های علفزار راه راه،هر لباس زرد، خردلی، شطرنجی-موهای رنگارنگ به رنگ های شاد

 سبک لیجن لوک[3]:

لیجن لوک به زبان آلمانی به معنای “لایه لایه” است و مدتی است که یک روش محبوب لباس پوشیدن در اروپا است. این سبک شامل لباس هایی غیرمتعارف است که یکی بر روی دیگری پوشیده می شود تا یک یک لباس یک شکل را ایجاد کند.

 در دنیای لیجن لوک، هیچ قانونی وجود ندارد! آن را از خودتان بسازید: از کلیشه ها رد شوید، گام های معکوس بردارید، فقط یک لباس منحصر به فرد و باورنکردنی بپوشید … مهمترین چیز سرگرم کردن است!

استایل لیجن لوک

هرچه اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید، لباس پوشیدن شما بیشتر بیانگر روحیه هنری شما خواهد بود. همانند اینکه در سرزمین رویایی خود و با لباس هایی رویایی که ظاهرشان خیلی شفاف نیست قدم می زنید.

شلوار زنانه ای گشاد و راحت، سارافن زنانه ای که بلند است و دامنی گشاد و راحت.

مواردی که دراین استایل بیشتر به چشم می آیند:

پیراهن های گشاد و بلند که نامتقارن هستند و حالتی پاره را تداعی می کنند- دامن های بلند و گشاد- کفش های تخت و انواع صندل ها – کفش های ساق بلند- اکسسوری های دست ساز – پوشیدن لباس ها بر روی هم به صورت لایه لایه

  1. سبک وینتیج [4]:

اصطلاح “وینتیج” به معنای “پر برکت” برای توصیف لباس پوشیدن به روش 20 تا 100 سال گذشته، استفاده می شود. بنابراین به وضوح نمایانگر دوره ای است که در آن تولید شده است. می توان گفت که این استایل می خواهد به نام پر برکت، به شدت سبک ها و روندهای مربوط به دوران های گذشته را  محترم و پر معنا منعکس کند.

لباس های وینتیج می توانند از برند های ناشناخته یا از معرو ف ترین برندها و  با کیفیت عالی باشند. می توانند در خط تولید کارخانجات صنعتی، تولید شده یا دست ساز باشد.

درک این نکته مهم است که وینتیج لباس های قدیمی را با تغییراتی برای نسل امروز قابل استفاده کرده است. بنابراین هر دهه موارد جدیدی را در این گروه قرار می دهد. درک این نکته نیز مهم است که در نهایت همه محصولات قدیمی عتیقه می شوند – لباس 100 ساله یا بیشتر به عنوان عتیقه طبقه بندی می شود.

استایل وینیج

سبک کلاسیک، برخلاف وینتیج، به این معنی است که یک قطعه در طول زمان شیک باقی می ماند. به عبارت دیگر، دوره ای را که در آن ساخته شده است منعکس نمی کند بلکه با تنظیم سبک جزئی از همه دوره ها فراتر می رود. نمونه هایی از سبک های کلاسیک عبارتند از: لباس های مشکی چسبان، کت های رسمی، پیراهن های سفید دکمه دار، و بلیزرها. بنابراین، برای مثال، یک لباس سیاه چسبان با یقه اسکی از دهه 1980 کلاسیک است، نه وینتیج، در حالی که یک بلیزر که دارای اپل های  قابل توجهی که تنها در آن دوران مورد استفاده بوده است، وینتیج خواهد بود.

مواردی که دراین استایل بیشتر به چشم می آیند:

شما می توانید لباس های خود را مطابق هریک از استایل های قدیمی بچینید. به عنوان مثال می توانید همچون دهه 1990: پیراهن های بلند، لگ، ژاکت زنانه های بزرگ، چوکرها کفش و کیف زنانه را برتن کنید.

 سبک گوتیک[5]:

استایل گوتیک به قرن 18 و 19 گره خورده است . ویژگی های آشکار تاریک، مرموز، کهنه را نشان می دهد و خود الهام بخش بسیاری از استایل ها شده است. این سبک می خواهد شما را قدرتمند، افسانه ای و خارق العاده نشان دهد.

استایل گوتیک

مد گوتیک با تاریکی، رمز و راز، تکه های لباس ظریف و آرایش دودی متمایز می شود. عاشقان این سبک همواره لباس سیاه نمی پوشند اما گفته می شود که همه گوتها تمایل به برجسته ماندن در جامعه ای دارند که بیش از حد مطابق با ساختار است.

مواردی که دراین استایل بیشتر به چشم می آیند:

 مد معمولی گوتیک متشکل از موهای سیاه رنگ شده، ناخن های سیاه، خط چشم تیره و لباس هایی به سبک دوره سیاه است.

چندین مدل دیگر پارچه یا پارچه که مستقیماً با مد گوتیک ارتباط دارند شامل مخمل، توری، چرم است.لباس هایی کاملا زرشکی یا مشکی، روپوش یا گل میخ، چکمه مچ پا و چکمه های رزمی، کرست و نیم تنه و دستکش. همه چیز از سگک های محکم، خطوط خیالی و پارچه هایی براق تشکیل شده است.

استایل گوتیک

یک گوت می تواند یک جلیقه بنفش خرد شده یا دامن مخملی، کفش های بلند قدیمی یا چکمه های مشکی همراه با تی شرت های سیاه پاره شده بپوشد. گوتها آرایش چشم تیره، لاک ناخن سیاه و رژ لب سیاه داشتند. همانند پانک ها، خال کوبی و پیرسینگ در بین گتی ها معمول است و بسیاری از مردم طرح های باستانی سلتیک را انتخاب می کنند.

با ما در ادامه معرفی استایل های دنیای مد همراه باشید.

[1]  . sophisticated  fashion style

[2] Art Hoe fashion style

[3]  Lagenlook fashion style

[4]  Vintage fashion style

[5]  Gothic  fashion style

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *