معرفی استایل ها

معرفی پنج استایل در حوزه مد و فشن

معرفی پنج استایل در حوزه مد و فشن 2

معرفی پنج استایل در حوزه مد و فشن

قسمت دوم

در قسمت قبل و در معرفی پنج استایل مد و فشن به سراغ استایل هایی نظیر سافستیکیتد، آرت هو، لیجن لوک، گوتیک و ونتیج رفیتم.

معرفی 5 استایل در حوزه فشن ( قسمت اول ) 

در این قسمت هم با توجه به همان قالب قبلی به معرفی پنج استایل دیگر می پردازیم.

1.استایل کلاسیک:

استایل کلاسیک همواره یکی از محبوب ترین استایل ها بوده، زیرا قدرت تطبیق پذیری بالایی دارد. در واقع این استایل پایه و اساس سایر استایل ها می باشد. هر چیز کلاسیک، از فیلم و کتاب گرفته تا مد، ماندگار بوده و به زمان و مکان خاصی محدود نمی شود. کیفیت یک اثر کلاسیک باعث ماندگاری آن می شود و آن را از مرز زمان و مکان فراتر می برد.

استایل کلاسیک

استایل کلاسیک

استایل کسانی مانند آدری هپبورن، کیت میدلتون و ژاکلین کندی از نمونه‌های برجسته استایل کلاسیک است. استایل کلاسیک گریس کلی هم بسیار زیبا و بی نظیر است.او همیشه پیراهنی ساده و بلند به تن می کرد و رنگ های خنثی را انتخاب می‌کرد. همواره پیراهن‌های ساده و بدون آستین،شلوار و کفش سیاه می‌پوشید. حتی زیور آلاتش هم ساده بودند و در تمامی مراسمات، چه رسمی و چه غیر رسمی به مروارید اکتفا می‌کرد.

لباس‌های کلاسیک ویژگی‌های خاصی دارند که آن‌ها را از سایر لباس‌ها متمایز می‌کند. برای مثال سیلوئت‌های مشخص، برش و خط دوخت تمیز، رنگ‌های خنثی و راه راه‌های ساده یا جزئیات مینیمال، از جمله ویژگی‌های لباس‌های استایل کلاسیک هستند. پارچه‌هایی با طرح‌های شلوغ و رنگارنگ در استایل کلاسیک جایی ندارند. نکته‌ای که در این استایل باید به آن توجه شود، فیت بودن سایز لباس است به این معنی که لباس نه خیلی چسبان و آزاردهنده باشد و نه خیلی آزاد باشد که ظاهر فرد را نامرتب نشان دهد.

آدری هیپون

آدری هیپون

 

در این استایل پارچه‌ها اغلب از جنس پنبه، ابریشم الیافی و پشم هستند و طراحی لباس‌ها ساده می‌باشد. جواهرات و اکسسوری‌ها در این استایل بسیار ساده و به تعداد کم استفاده می‌شود. افرادی که از استایل کلاسیک پیروی می‌کنند معمولا ظاهری ساده و رسمی دارند و به مد خیلی علاقمند نیستند و ترجیح می‌دهند با جای پیروی کردن از مد، همواره ظاهری ساده، رسمی  و مرتب داشته باشند.

گریس کلی

گریس کلی

در این استایل پارچه‌ها اغلب از جنس پنبه، ابریشم الیافی و پشم هستند و طراحی لباس‌ها ساده می‌باشد. جواهرات و اکسسوری‌ها در این استایل بسیار ساده و به تعداد کم استفاده می‌شود. افرادی که از استایل کلاسیک پیروی می‌کنند معمولا ظاهری ساده و رسمی دارند و به مد خیلی علاقمند نیستند و ترجیح می‌دهند با جای پیروی کردن از مد، همواره ظاهری ساده، رسمی  و مرتب داشته باشند.

 

به آقایانی که می‌خواهند استایل کلاسیک جذابی داشته باشند توصیه می‌کنیم کفش‌های کتانی، کفش‌های اسپرت، شلوارهای جین، تیشرت، پیراهن‌های مردانه فانتزی و گل دار را کنار بگذارند و به جای آن از کفش‌های مردانه رسمی، شلوارهای کتان یا پارچه‌ای و کت‌های تک نسبتا آزاد استفاده کنند. همچنین در هنگام انتخاب جوراب مردانه، باید رنگی را که به رنگ شلوارشان نزدیک تر است انتخاب کنند و جوراب سفید را کلا از دامنه انتخابات خود خارج کنند. این را به خاطر داشته باشید که در استایل کلاسیک موها نیز باید به سبک کلاسیک باشند.

مواردی که در این استایل بیشتر به چشم می‌آیند:

برای داشتن یک استایل زنانه کلاسیک می‌توانید از آیتم‌های زیر استفاده کنید.

به سیلوئت‌هایی که هرگز از مد نمی‌افتند اطمینان کنید.این را به شما قول می‌دهیم که پیراهن warpdrap  هرگز از مد نخواهد افتاد. این مدل پیراهن را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تهیه کنید و به همراه گردنبندی ساده و صندل بپوشید. تیشرت راه راه بپوشید. اگر می‌خواهید توجه‌ها به تیشرت شما معطوف نشود، تیشرت‌هایی با راه راه باریک انتخاب کنید و اگر می‌خواهید توجه‌ها را به خود جلب کنید تیشرت‌هایی با راه راه‌های ضخیم‌تر بر تن کنید. به یاد داشته باشید که کفش زنانه تخت از مهمترین عناصر استایل کلاسیک است. ژاکت‌ زنانه های پشمی و ابریشمی، بارانی  و پالتو ها و چکمه‌های ساق بلند، کیف‌های دستی کوچک و ساده، لباس و تیشرت‌هایی با خطوط منظم، پیراهن‌های شطرنجی و چهار خانه، دامن های ساده و تا حدودی چسبان از دیگر آیتم‌های مناسب استایل کلاسیک می‌باشند.

2.استایل مینیمال:

استایل مینیمال به استایل هایی اطلاق می شود که ساده و راحت هستند و در آن بیشتر از رنگ های خنثی استفاده می شود. این استایل مناسب استفاده روزانه و قرار های کاری است. حتما در مورد مینیمالیسم در هنرو ادبیات شنیده اید، استایل مینیمال هم مثل هنر مینیمال و ادبیات مینیمال متکی بر این اصل است که: کمش هم زیاد است.

استایل مینیمال اجزای زائد و اضافی تیپ شما را پاک می کند.

استایل مینیمال

استایل مینیمال

در این استایل کیفیت بر کمیت ارجح است. لباس های مینیمال را می توانید سالهای سال بپوشید بدون اینکه از چرخه مد خارج شوند به عبارتی دیگر استایل مینیمال بازتاب درون شماست. برای جذاب تر شدن استایل مینیمال تان حتما به نقطه کانونی توجه کنید، یعنی یکی از اجزای تیپ تان را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید مثلا شلوار جین زنانه ساده به همراه تیشرت طرح دار یا پیراهن زنانه ساده به همراه یک کت زنانه خاص و شیک به تن کنید. دامن پلیسه زنانه به همراه تیشرت ساده نیز ظاهر شما را جذاب خواهد کرد.

همچنین شلوار جین چسبان و تاپ پوپلین نیز در کناریکدیگر زیبایی چشم نوازی به استایل شما خواهد داد.

مواردی که در این استایل بیشتر به چشم می آیند :

اکثر طرفداران این استایل رنگ های سفید، خاکستری، سرمه ای و مشکی را انتخاب می کنند اما استایل مینیمال به معنی حذف همه رنگ ها و اکتفا کردن به چند رنگ نیست. شما می توانید رنگهای مختلف را با رنگ های خنثی بپوشید مثلا یک تیشرت مردانه یا شومیز رنگ روشن را به همراه شلوار جین مشکی یا شلوار دمپا بپوشید. این را بخاطر داشته باشید که نباید همه لباس هایتان یک رنگ باشند، بلکه باید رنگ های متضاد را در کنار هم قرار دهید.

استایل مینیمال

استایل مینیمال

اگر استایل مینیمال را انتخاب می کنید، کم یا زیاد بودن تعداد لباس هایتان اهمیتی ندارد اما کیفیت و جنس آن ها حائز اهمیت است. اجناس و لباس های با کیفیت را انتخاب کنید، این موضوع در مورد اکسسوری های مینیمال هم صدق می کند، برای مثال به جای اینکه چندین کیف یا کفش ارزان داشته باشید، تعداد محدودی کیف و کفش با کیفیت بخرید. همه اکسسوری هایتان باید کاملا ساده باشند. کیف چرم مشکی ساده و یا با تزئینات بسیار جزئی زیبایی استایل شما را دو چندان خواهد کرد. کفش تخت، پاشنه بلند، کتانی و صندل، همه و همه مناسب استایل مینیمال زنانه می باشند اما به خاطر داشته باشید که کفش مناسب این استایل باید ساده باشد. زیور آلات و اکسسوری هایتان نیز باید آنقدر ساده باشند که بتوانید به راحتی با آن ها بخوابید، به حمام بروید و ورزش کنید. اصلا لازم نیست زیور آلات پر زرق و برق بخرید.

مواردی که در این استایل بیشتر به چشم می آیند: طبق اصول استایل مینیمال باید یکسری لباس با رنگ های خنثی را در کمدتان داشته باشید از جمله تیشرت زنانه سفید، شلوار زنانه جین مشکی، دامن مدادی، شومیز زنانه، کت جین، پالتوی کمربند دار، کیف دستی مشکی، کت مشکی و لباس هایی از این قبیل. به کیفیت پارچه، کیفیت دوخت لباس و رنگ آن توجه داسته باشید.

3.استایل اگزوتیک:

استایل اگزوتیک exotik style یا عجیب به استایلی اطلاق می شود که در آن از هر چیز عجیب و غریبی که شاید تا به حال کسی ندیده است استفاده کنید. در این استایل معمولا از رنگ های تند، گلدوزی ها و طرح های پیچیده، چاپ های عجیب و زیور آلات خاص استفاده می شود. استایل اگزوتیک انتخاب افرادی است که جسارت کافی در پوشیدن لباس های عجیب و غریب را دارند.

استایل اگزوتیک

استایل اگزوتیک

این سبک از عناصر هیجان انگیز بسیاری تشکیل می شود و محبوبیت این سبک در حال افزایش است و طراحان مد در سراسر جهان شروع به نمایش برخی از لباس ها با عناصر عجیب و غریب کرده اند. استایل اگزوتیک متمرکز بر رنگ های دودی غلیظ، الگوهای زینتی مرموز، بافت های آبی، جواهرات براق و خطوط بلند است. حتی یک پالتو مردانه ساده در این استایل می تواند عمیق ترین مفاهیم را با عجیب ترین تکنیک های هنری و پارچه سازی به نمایش بگذارد.

مواردی که در این استایل بیشتر به چشم می آیند :

از جمله ویژگی های این استایل می توان به جواهرات خاص و گاها پر زرق و برق با رنگ های جیغ و دوخت های خیره کننده و پیچیده اشاره کرد. این سبک از لباس پوشیدن حتی از فاصله دور هم جلب توجه می کند. در حقیقت تمرکز استایل اگزوتیک بر روی جذاب بودن و در عین حال عجیب به چشم آمدن است.

مبدا این استایل عجیب از رم باستان بوده که می توانید با توجه کردن به عکس ها و آثار به جا مانده از لباس مردانه و لباس زنانه آن زمان متوجه این سبک لباس پوشیدن شوید. استایل اگزوتیک سرشار از رنگ های شاد و سرزنده و هیجان انگیز است که می توان آن ها را با یکدیگر ترکیب کرد و حتی از پارچه های رنگین کمانی و ابر و بادی استفاده کرد. در این استایل همه چیز به طور اغراق آمیز بزرگ بوده و بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد. دوخت پارچه ها می تواند خیلی پیچیده و عجیب باشد و حتی آرایش مو و اکسسوری های مربوط به مو هم نامتعارف و عجیب است.

از طراحی های الکساندر مک کوئین

از طراحی های الکساندر مک کوئین

بالمین balmain الکساندر مک کوئین Alexander macquinدولچه و گابانا dolce & gabanna مشینو mashinoو میسونی Missoni برخی از طراحانی هستند که هر ساله طرح های عجیب غریبی را ارائه می دهند. در دنیای مد و فشن قاعده “کمتر بیشتر” است را مکررا شنیده ایم، اما زمانی که در مورد استایل اگزوتیک حرف می زنیم، قانون کاملا متفاوت می شود و قاعده “بیشتر بیشتر” است به کار می رود.

مواردی که در این استایل بیشتر به چشم می آیند: طرح های پیچیده و شلوغ، رنگ های تند و جیغ، جواهرات خاص، کفش های غیر معمولی، اکسسوری زنانه و اکسسوری مردانه نامتعارف و کانسپتچوال، چاپ های گل و جنگل، بافت های درخشان، زیور آلات زرق و برق دار، گلدوزی ها، نقوش چاپی متنوع، آرایش صورت غلیظ شرقی، کفش و کیف یا عینک با طرح برجسته، رنگ های شارپ و طرح های سنتی.

4.استایل بوهو:

استایل بوهو برگرفته از مردم کوچ نشین بوهم یا بوهمیاست که در قسمت غربی جمهوری چک واقع است. بوهو از واژه بوهمین در زبان فرانسه گرفته شده است. بوهمین در زبان فرانسه به معنی کولی یا فرد سرگردان است که بی قید زندگی می کند. استایل بوهو 200 سال است که به دنیای مد و فشن وارد شده است.

استایل بوهو

استایل بوهو

استایل بوهو یادگاری از فرانسوی ها در دنیای مد است که به پوششی گفته می شود که ازادی عمل در انتخاب از هر چیزی مهم تر است. از آیتم های اصلی این استایل می توان به لباس های گشاد و ازاد و طرح و شکل های نا متعارف، دامن زنانه های بلند و شلوار مردانه هایی گشاد و کوتاه اشاره کرد.

سی ینا میلر (sienna miller)  یکی از هنرپیشه های معروفی است که از این استایل در پوشش خود استفاده می کند .

در استایل بوهو ژاکت ها و کت های ازاد ، سویشرت زنانه و یا سویشرت مردانه بلند ، دامن  و پیراهن های زنانه بلند و طرح دار ، کلاه های بزرگ و و زیبا و …. در کنار ها قرار می گیرند و از تیپ و ظاهرتان فردی ازاد می سازد که دوست دارد خارج از کلیشه و چارچوب های پوشش، سبک زندگی خاص خود را داشته باشد. مهم ترین مزیت این استایل این است که شما محدود نخواهید بود و برای مثال ایرادی ندارد که دامن زنانه ماکسی را به همراه یک کتانی زنانه ساده به تن کنید.

مواردی که در این استایل بیشتر به چشم می آیند :

در استایل بوهو از ویژگی های طبیعت و گل و گیاه ، لباس های گشاد و نازک ، لباس های گل دار و طرح دار و رنگ های شاد و گرم مثل قرمز و خردلی استفاده می شود.یکی دیگر از مهم ترین عناصر این استایل دامن های ساده با قد بلند هستند . دامن های ساده به شما ازادی عمل بیشتری می دهند و می توانید آن ها را با انواع کفش و صندل زنانه به تن کنید.  نیم بوت های تا مچ با رنگ های خنثی یکی دیگر از آیتم هایی است که در سبک بوهو اهمیت زیادی دارد. سربند ها و انواع تل سر زنانه از موارد پرکاربرد این استایل بوده  و استایل شما را از این رو به ان رو می کند. همچنین اضافه کردن یک عدد توربان با طرح یا رنگی جذاب استایل شما را شیک و متفاوت خواهد کرد.

استایل بوهو

استایل بوهو

پیراهن های ماکسی با طرح های گل دار و اشکال هندسی نیز در این استایل طرفدار بسیار دارد. کیف های مناسب این استایل چند دسته است ، هم میتوان کیف زنانه های کوچک از جنس چرم و جیر را انتخاب کرد که به انها کراس بادی cross bodyگفته می شودو هم می توان کیف های بزرگی بخرید که حالت نرم و شلی دارند. شلوار های دم پا گشاد یکی از مهم ترین بخش های این استایل می باشد.عینک های افتابی بزرگ در چند سال گذشته بسیار رایج بوده اند و بنا به مدل صورت ،عینک مناسب را انتخاب کنید.

دستمال گردن و شال های بزرگ باعث می شوند که به معنای واقعی کلمه بوهویی باشید.

5.استایل کژوال:

کژوال به معنی تصادفی و غیرجدی است. اکثرا با شنیدن اسم استایل کژوال فکر می کنند که یک استایل شلخته و به هم ریخته است در حالی که در این استایل هر چیزی هست به جز شلختگی .

انتخاب عناصر استایل کژوالcasual پوشیدن یعنی پوشیدن چیزی که مختص فصل نباشد و با  کم و زیاد کردن لایه های لباس بتوان گرمی و سردی ان را تنظیم کرد. به زبان ساده تر پایه و اصول استایل کژوال لباس های پایه هستند.

استایل کژوال

استایل کژوال

یکی از خوشتیپ های استایل کژوال در بین سلبریتی ها دیوید بکهام است . دیوید بکهام معمولا با پوشیدن شلوار جین مردانه مشکی به همراه تی شرت مردانه سفید یقه گرد و پیراهن جین مردانه در کنار کفش کتانی اسنیکر استایل کژوال شیک و زیبایی برای خود می سازد .

خوشتیپ بعدی در این استایل بدون شک  دیوید گاندی است.

افرادی که استایل کژوال را انتخاب می کنند معمولا افرادی هستند که به دنبال راحتی هستند و راحت بودن را به هر چیزی ترجیح می دهند. این افراد نه تنها شلخته نیستند بلکه ظاهر شیک و مدرن و در عین حال ساده و راحت دارند.

در استایل کژوال زنان و مردان از نظر جنسیتی محدودیتی در استفاده از اکسسوری و پوشاک ندارند . به عنوان مثال در یک دوره ای از تاریخ استفاده از از جواهرات و اکسسوری برای مردان غیر عادی بوده ولی امروزه در استایل کژوال این امر کاملا عادی است. همچنین پوشیدن شلوار برای بانوان در دوره های گذشته غیرعادی بود در حالی که امروزه شلوار زنانه به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های استایل کژوال برای خانم ها می باشد.

دیوید گاندی در استایل کژوال

دیوید گاندی در استایل کژوال

خانم امیلیا بلومر یکی از زنان فمینیست بسیار اثرگذار در ایجاد استایل کژوال زنانه بود زیرا که وی شلوار بخصوصی را به جای دامن های حجیم و فنردار و دست و پاگیر ویکتوریای استفاده کرده و به سایر خانم ها نیز پیشنهاد کرد. گرچه در ابتدا مورد استقبال قرار نگرفت و مورد تمسخر مردم و مجلات و نشریه ها قرار گرفت اما امروزه شلوار در استایل کژوال زنانه مدیون خانم بلومر است.

در استایل کژوال وسعت انتخاب شما برای لباس های انتخابی بسیار بالاست اما به این معنا نیست که هر لباسی داخل کمدتان بود را بپوشید و نام استایل حاصل را کژوال بگذارید زیرا در استایل کژوال باید به مکان و موقعیتی که در ان قرار دارید توجه کنید و در کنار ان به تیپ اندامی خود و شناسایی فرم چهره و انتخاب رنگ لباس نیز دقت کنید.

مواردی که در این استایل بیشتر به چشم می ایند :

یک تیشرت ساده یقه گرد در رنگ های سفید طوسی و مشکی یک ضرورت برای استایل کژوال است که در فصل تابستان و زمستان به کارتان می اید. شلوار جین یکی از دیگر ایتم های مورد نیاز این استایل است که رنگ های تیره تر ان بیشتر به کار می اید. هودی کژوال در طول دهه 1930 پا به عرصه مد و فشن گذاشت و یکی ار پرکاربردترین لباس های استایل کژوال به حساب می اید. کفش کتانی یکی دیگر از ایتم های استایل کژوال به شمار می رود . کفش کتانی عملکرد خوب و دوام بالایی دارند و کفش مناسبی برای استایل های راحت و کژوال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *